Luis Fonsi z rekordem oglądalności na YouTubie. Ponad 6 miliardów wyświetleń

Luis Fonsi to portorykański piosenkarz i kompozytor (fot. Gladys Vega/Getty Images)

„Despacito” Luisa Fonsiego ma ponad 6 mld wyświetleń na YouTubie. To rekord! Piosenkarz był gwiazdą wieczoru sylwestra TVP w Zakopanem.

Youtube usunął 1,6 mln kont. 80 proc. z powodu wprowadzania w błąd i oszustwa

Od 1 lipca do 30 września tego roku z serwisu YouTube usunięto 1,6 mln kont. Zawierały one ponad 50 mln filmów naruszających tzw. „Wytyczne dla...

zobacz więcej

„Despacito” Luisa Fonsiego i Daddy’ego Yankee jako pierwsze wideo w historii YouTube’a przekroczyło 6 mld wyświetleń. Klip jest dostępny na platformie ponad dwa lata. To kolejny rekord tego utworu.

Fonsi był gwiazdą nocy sylwestrowej 2017/2018 w Zakopanem organizowanej przez TVP. I też pobił rekord: jego występ śledziło blisko 8 mln widzów, a średnio ten koncert oglądało 6,5 mln widzów.

Luis Fonsi, właściwie Luis Alfonso Rodriguez Lopez-Cepero, to portorykański piosenkarz i kompozytor, laureat nagrody Latin Grammy. Urodził się w San Juan, na Puerto Rico. Ma młodszą siostrę i brata, który także jest piosenkarzem. Karierę zaczynał w grupie Menudo. Występował też w dziecięcym chórze.

W trakcie uczęszczania do szkoły w Orlando na Florydzie śpiewał z grupą Big Guys, która występowała na szkolnych potańcówkach. Po ukończeniu szkoły studiował muzykę na stanowym Uniwersytecie Floryda. Swój pierwszy kontrakt podpisał z Universal Music Latin.

W 1998 roku Fonsi nagrał swój debiutancki album „Comenzare (I Will Begin)”. Płyta wspięła się na 11. miejsce listy Billboard’s Top Latin Albums. W 2002 roku Fonsi otwierał koncerty podczas „Britney Spears’ Dream Within a Dream Tour” w Meksyku. W tym samym roku zadebiutował angielskim albumem „Fight The Feeling”. Rok później jego występ miał już miliardową widownię na całym świecie podczas gali wyborów Miss Świata w Chinach.

Luis Fonsi tylko dla TVP: Kocham narciarstwo i oscypka

Luis Fonsi, jedna z największych gwiazd muzyki na świecie, bardzo ceni sobie przyjazd do Zakopanego, gdzie weźmie udział w Sylwestrze Marzeń TVP. W...

zobacz więcej

Podczas nagrywania kolejnego albumu Fonsi zarejestrował utwór „Amazing”, który wykonał w duecie ze Spice Girl, Emmą Bunton. Jego siódma płyta „Palabras del Silencio” przez kilka tygodni utrzymywała się na czele list przebojów. Zadebiutował też na liście Billboardu z angielskim singlem „No Me Doy por Vencido”. W 2009 roku piosenkarz odebrał Latin Grammy Award za utwór „Aqui Estoy Yo”.

W grudniu 2009 roku Fonsi wziął udział w koncercie w Oslo z okazji przyznania Pokojowej Nagrody Nobla prezydentowi Barackowi Obamie. Dwa lata później Billboard wytypował Fonsiego na „wiodącą gwiazdę nowej generacji muzyki latynoskiej”.

W kwietniu 2018 roku utwór „Despacito”, który Fonsi nagrał przy wsparciu Daddy’ego Yankee, przekroczył pięć miliardów odsłon w sieci. Piosenka stała się przebojem numer jeden listy Latin Billboard. Samo wideo stało się najpopularniejszym teledyskiem na świecie.

Fonsi ożenił się w 2014 roku z hiszpańską modelką Aguedą Lopez. Para ma córkę urodzoną w Miami oraz syna – Rocco.

źródło:

Zobacz więcej