Znaleziono panterę z gatunku uważanego za wymarły

„Gatunek ten jest bardzo czujny i nie jest łatwo go schwytać” (fot. arch.PAP/Maciej Kulczyński)

Panterę mglistą ostatni raz widziano blisko 36 lat temu. W 2013 roku gatunek ten został uznany za wymarły. Niedawno mieszkańcy jednej z wiosek na Tajwanie zaobserwowali zwierzę. Władze miasta pracują nad tym, żeby móc oficjalnie potwierdzić dobrą nowinę.

Strażnicy znaleźli żółwia z gatunku od ponad stu lat uważanego za wymarły

W parku narodowym Galapagos strażnicy znaleźli żółwia z gatunku, który od ponad stu lat uważany był za wymarły. Osobnika odnaleziono na należącej...

zobacz więcej

Ostatnia żyjąca na wolności pantera mglista widziana była w 1983 roku. W 2013 roku oficjalnie uznano gatunek tego zwierzęcia za wymarły.

W ostatnim czasie zwierzę miało być widziane dwa razy. Za pierwszym razem pantera została zauważona podczas polowania na kozy. Innym razem miała chodzić nieopodal skuterów.

Profesor Liu Chiung-hsi z Uniwersytetu Taitung nie jest zaskoczony tym, że udało się zaobserwować panterę. Jego zdaniem „gatunek ten jest bardzo czujny i nie jest łatwo go schwytać”.

Władze wioski postanowiły zorganizować spotkanie, na którym poinformowały, że trwają prace nad tym, aby móc oficjalnie potwierdzić dobrą nowinę związaną z panterą mglistą. Podczas spotkania dyskutowano również o zapewnieniu bezpieczeństwa temu gatunkowi. Mieszkańcy chcą mieć pewność, że nikt nie będzie polował na zwierzę.

źródło:
Zobacz więcej