Lider Bayer Full Sławomir Świerzyński rezygnuje z członkostwa w PSL

Świerzyński nie godzi się z obecną linią polityczną Stronnictwa (fot. arch.PAP/Piotr Polak)

Lider zespołu Bayer Full i członek Polskiego Stronnictwa Ludowego Sławomir Świerzyński poinformował, że w czwartek złoży rezygnację z członkostwa w partii. Jak podkreślił, robi to na znak protestu, bo nie godzi się z najnowszą linią polityczną Stronnictwa.

Lider Bayer Full o PSL w Koalicji Europejskiej. „Idzie razem z aborcjonistami i lewakami”

„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia której hymnem jest Rota idzie...

zobacz więcej

Na początku lutego grupa byłych premierów i ministrów spraw zagranicznych podpisała apel o powstanie Koalicji Europejskiej i stworzenie szerokiej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Autorzy apelu zwrócili się do „odpowiedzialnych sił i środowisk politycznych, samorządowych i obywatelskich” o wystawienie „jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE”.

Pod deklaracją podpis złożyli – oprócz przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny – byli premierzy: Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka, a także były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

O dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydowała w sobotę Rada Naczelna PSL.

– Będziemy wspólnie w wielkiej koalicji z PO, SLD, Nowoczesną, Zielonymi; będziemy budować koalicję na partnerskich warunkach, nie przeciwko komuś, tylko za silną Polską w Europie – oświadczył lider ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz.

W niedzielę podpisał on wraz z liderami: PO – Grzegorzem Schetyną, SLD – Włodzimierzem Czarzastym, przewodniczącą Nowoczesnej – Katarzyną Lubnauer oraz współprzewodniczącymi Zielonych, Małgorzatą Tracz i Markiem Kossakowskim, podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

Świerzyński do decyzji PSL odniósł się w niedzielę na Facebooku.

„Nowe PSL zapomniało, że w opozycji nie ma koalicji. W tym tygodniu podejmę decyzję, czy zostaję w PSL. Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców. Zapowiada się ciekawy rok” - napisał.

Klimczak o ewentualnej koalicji PSL z resztą opozycji: Rada Naczelna sprawiała już niespodzianki

– U nas ostatecznie zawsze decyduje Rada Naczelna, która już wielokrotnie sprawiała niespodzianki, szczególnie tym wszystkim dziennikarzom, którzy...

zobacz więcej

– Ja w tej partii lubiłem być, odpowiadał mi program tej partii, a teraz jakby się wszystko posypało - podkreślił Świerzyński. – Podejrzewam, że będę tym kamieniem poruszającym lawinę, która zacznie robić to samo, bo mam taką informację od moich koleżanek i kolegów, że też to samo zrobią zaraz po mnie – dodał.

Dopytywany o powody tej decyzji wokalista powiedział, że od kilku lat Naczelny Komitet Wykonawczy PSL „był tak ustawiany w lewą stronę, że członkowie, którzy kiedyś byli jako prawicowcy zostali stamtąd usunięci”.

– To była celowa robota obecnej ekipy rządzącej u nas w PSL-u i to są tego efekty, a ja po prostu nie chcę w tym brać udziału, dla mnie ta hucpa jest po prostu nie do przyjęcia – mówił Świerzyński.

Pytany o dalsze plany polityczne lider Bayer Full powiedział, że jeszcze się nad tym nie zastanawiał.

– Ja nie robię tego z tego powodu, że idę do innej partii, bo nie idę, ja po prostu występuję z PSL na znak protestu, że ja się nie godzę z obecną linią polityczną partii – podkreślił.

źródło:

Zobacz więcej