RAPORT

Wojna na Ukrainie

Są wyniki sekcji zwłok 39-letniego lekarza, który zmarł na dyżurze w szpitalu

Prokuratura Rejonowa w wielkopolskim Pleszewie wszczęła śledztwo dwutorowo (fot. Shutterstock/sfam_photo)
Prokuratura Rejonowa w wielkopolskim Pleszewie wszczęła śledztwo dwutorowo (fot. Shutterstock/sfam_photo)

Są wyniki sekcji zwłok 39-letniego lekarza, którego martwego w niedzielę nad ranem w dyżurce lekarskiej znaleźli pracownicy pleszewskiego szpitala. Przyczyny zgonu były natury kardiologicznej – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Martwy kardiolog w szpitalu. Zmarł podczas dyżuru

39-letniego lekarza – kardiologa znaleziono martwego w niedzielę nad ranem w jego gabinecie w Pleszewskim Centrum Medycznym. Policja wykonuje...

zobacz więcej

Prokuratura Rejonowa w wielkopolskim Pleszewie wszczęła śledztwo dwutorowo.

– Zadaniem było przeprowadzenie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok, co pozwoliło na ustalenie bezpośredniej przyczyny zgonu i wykluczenie udziału osób trzecich – wyjaśnił prokurator Maciej Meler.

Według prokuratury przyczyny zgonu były natury kardiologicznej – poinformował rzecznik.

Drugie śledztwo prowadzone jest w sprawie narażenia życia i zdrowia pracownika – czyli chodzi o wyjaśnienie kwestii związanych z zatrudnieniem pokrzywdzonego i wymiarem jego czasu pracy – wyjaśnił Meler.

Tragedia na drodze. 24-latek śmiertelnie potrącony przez autobus

Na drodze wojewódzkiej nr 308 w miejscowości Biała Wieś w Wielkopolsce, doszło do śmiertelnego potrącenia 24-latka. W czynnościach na miejscu...

zobacz więcej

Pracownicy pleszewskiego szpitala ostatni kontakt z kariologiem mieli o 1. w nocy w niedzielę. Kilka godzin później znaleziono go w martwego w dyżurce lekarskiej. Wiadomo, że dyżur w Pleszewskim Centrum Medycznym kardiolog z Łodzi zaczął o godz. 16 w piątek i miał zakończyć o godz. 8 rano w niedzielę.

– Z poczynionych ustaleń wynika, że mężczyzna był zatrudniony również na terenie innego województwa. Dlatego w toku postępowania będzie zabezpieczona dokumentacja z różnych placówek i ten materiał pozwoli wnioskować o realnym wymiarze czasu jego pracy – powiedział Maciej Meler.

Prokurator dodał, że konieczne są też zeznania członków rodziny, które pozwolą ustalić dokładnie wszystkie miejsca pracy lekarza.

– Takie umowy są opodatkowane, więc wystąpimy także do urzędu skarbowego o potwierdzenie współpracy, a później do placówek, z którymi współpracował, o wykaz dyżurów w dniach przed śmiercią – wyjaśnił prokurator.

Wiadomo, że oprócz dyżurów w Pleszewie 39-latek przyjmował pacjentów w Łodzi, Bełchatowie, Zgierzu i Łęczycy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej