RAPORT

Kampania 2020

PKN Orlen wyróżniony w rankingu World's Most Ethical Company 2019

PKN Orlen to największy w Polsce podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej i jeden z największych w tym segmencie w Europie (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

PKN Orlen jako jedyna w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej firma został wyróżniony w prestiżowym rankingu World's Most Ethical Company 2019. Wyróżnienie to przyznawane jest podmiotom odgrywającym kluczową rolę w pozytywnych zmianach w świecie biznesu – podała spółka.

Prezes Orlenu o fuzji z Lotosem: Wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne kraju

Rozmowy z Komisją Europejską ws. fuzji Orlenu i Lotosu toczą się w dobrym tempie i w dobrej atmosferze. Mamy argumenty biznesowe i podnosimy...

zobacz więcej

Informując o wyróżnieniu PKN Orlen przypomniał, że już po raz szósty został uznany przez amerykański Ethisphere Institute, światowego lidera w definiowaniu i promowaniu standardów etycznych praktyk biznesowych, za jedną z najbardziej etycznych firm świata. Jak zaznaczył płocki koncern, w 2019 r. w rankingu znalazło się 128 firm reprezentujących 50 branż z 21 państw.

„Etyka w biznesie to zasada numer jeden i najważniejsza wartość dla naszej firmy. Pamiętamy o tym podejmując każdy projekt. Jesteśmy konsekwentni w swoich działaniach zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizacji. Ma to również realne odzwierciedlenie w udokumentowanych praktykach, procesach i procedurach – w ostatnim roku dokonaliśmy w tym zakresie kolejnych zmian m.in. wprowadzając nową politykę antykorupcyjną. Orlen kieruje się zasadami transparentności i dbałości o najwyższe standardy etyczne, obecność w rankingu jest tego potwierdzeniem” - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

– Dzisiaj pracownicy, inwestorzy i interesariusze pokładają największe zaufanie w firmach, które przewodzą, są liderami w kwestiach społecznych. Uważa się, że firmy, które przyjmują długofalową wizję strategii opartej na etycznych celach osiągają lepsze wyniki – podkreślił Timothy Erblich, dyrektor generalny Ethisphere, gratulując PKN Orlen wyróżnienia.

Jak zaznaczył płocki koncern, w tegorocznej edycji konkursu Ethisphere Institute „eksperci przyglądali się, w jaki sposób firmy dążą do ulepszania praktyk etycznych, rozwoju swoich pracowników oraz wspierania kultury korporacyjnej skoncentrowanej na etyce w realizacji postawionych celów”.

PKN Orlen gotów kupić Ruch. Stawia jednak warunki

PKN Orlen prowadzi analizy pogrążonego w kłopotach finansowych Ruchu. Jeśli wyniki tych analiz będą pozytywne, płocki koncern mógłby kupić tę...

zobacz więcej

PKN Orlen wyjaśnił, że ocena najbardziej etycznych firm na świecie opiera się na systemie Ethics Quotient – metodologii wypracowanej przez Ethisphere Institute przy wsparciu międzynarodowego zespołu doradców, specjalizujących się w kwestiach związanych uczciwymi praktykami handlowymi.

Spółka przypomniała, że The Ethisphere Institute to niezależny ośrodek badawczy, promujący dobre praktyki i etykę w biznesie, a także zarządzanie z poszanowaniem standardów w relacjach z pracownikami, partnerami biznesowymi, inwestorami i regulatorami rynku.

„Misją Ethisphere Institute jest promowanie najlepszych praktyk w zakresie etyki korporacyjnej, aby pomóc organizacjom w ograniczeniu ryzyka i poprawie relacji z otoczeniem, inwestorami, partnerami biznesowymi, a także regulatorami rynku poprzez zapewnienie niezależnej weryfikacji etyki korporacyjnej” – zaznaczył płocki koncern.


PKN Orlen to największy w Polsce podmiot branży rafineryjno-petrochemicznej i jeden z największych w tym segmencie w Europie.

źródło:

Zobacz więcej