RAPORT

Tusk kontra Tusk

Lider Zielonych: Nie potrafię wymienić osiągnięć ekologicznych PO

Marek Kossakowski (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Marek Kossakowski (fot. arch. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Nie jestem w tej chwili w stanie wymienić ekologicznych osiągnięć Platformy Obywatelskiej – powiedział przewodniczący Zielonych Marek Kossakowski. Jego partia dołączyła przed kilkoma dniami do Koalicji Europejskiej przez wyborami do europarlamentu.

Dworczyk o Koalicji Europejskiej: Łączy ich strach przed PiS

– Jedyne, co łączy Koalicję Europejską, to strach przed PiS – tymi słowami szef KPRM Michał Dworczyk skomentował w niedzielę podpisanie deklaracji...

zobacz więcej

W niedzielę liderzy PO Grzegorz Schetyna, PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, SLD Włodzimierz Czarzasty oraz współprzewodniczący Zielonych Małgorzata Tracz i Marek Kossakowski podpisali deklarację o powołaniu Koalicji Europejskiej.

– Powołujemy Koalicję Europejską po to, żeby bronić Polskę przed siłami antyeuropejskimi, przed tymi, którzy osłabiają, niszczą polską pozycję w Unii Europejskiej – oświadczył lider PO Grzegorz Schetyna. „Tylko silna Polska w Unii Europejskiej jest gwarantem naszego bezpieczeństwa, dobrobytu i rozwoju” – czytamy w deklaracji.

Marek Kossakowski, którego partia zdecydowała się dołączyć do koalicji, został zapytany w Polsat News o osiągnięcia Platformy Obywatelskiej w zakresie ekologii. – Nie jestem w tej chwili w stanie ich wymienić. Myślmy o przyszłości – odpowiedział lider Zielonych.

Polityk mówił też o tym, jak postrzega obecne działania Komitetu Obrony Demokracji oraz Mateusza Kijowskiego, jednego z liderów ruchu. – KOD przeżywał kłopoty, nie osiągając sukcesów. Dziś nie stanowi tej siły co dawniej – wskazał.

– Mateusz Kijowski nie jest w tej chwili wiodącą osobą w polityce polskiej i nie ma co o nim mówić – dodał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej