RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Miasto da młodym mieszkańcom pieniądze na zakup książek i gazet

„Dzisiaj internet umożliwia łatwy dostęp do wielu informacji, ale to lektura słowa drukowanego pomaga pogłębić wiedzę i rozbudza ciekawość” (fot. Shutterstock/Thanida Siritan)
„Dzisiaj internet umożliwia łatwy dostęp do wielu informacji, ale to lektura słowa drukowanego pomaga pogłębić wiedzę i rozbudza ciekawość” (fot. Shutterstock/Thanida Siritan)

Władze Florencji postanowiły zachęcić młodych mieszkańców miasta do czytania książek i prasy. Zarząd miasta oferuje po 50 euro każdemu florentczykowi w wieku od 18 do 25 lat na zakup książek, pism i gazet.

Paczkomat na książki. Nowa opcja wypożyczania w Krakowie

43 skrytki ma książkomat, który od wtorku działa w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Wypożyczenia są teraz możliwe o każdej porze....

zobacz więcej

„Bądźcie ciekawi” – to hasło kampanii zainaugurowanej przez władze miejskie. Oferują one po 50 euro do wydania w ciągu dwóch miesięcy w miejscowych księgarniach, sprzedających także dzienniki i czasopisma.

Inicjatywę tę przedstawił burmistrz Dario Nardella. Jak wyjaśnił, na ten eksperymentalny projekt promujący czytelnictwo z kasy miasta wyasygnowano 330 tysięcy euro.

Młodzież zainteresowana tą ofertą będzie mogła składać wnioski o dodatek w internecie od marca.

– To jedyna tego rodzaju inicjatywa we Włoszech – podkreślił burmistrz Nardella.

– Dzisiaj internet umożliwia łatwy dostęp do wielu informacji, ale to lektura słowa drukowanego pomaga pogłębić wiedzę i rozbudza ciekawość – dodał.

Dodatek zaproponowany we Florencji uzupełnia wprowadzony przez poprzedni centrolewicowy rząd jednorazowy bon w wysokości 500 euro dla osób kończących 18 lat. Pieniądze te wszyscy wchodzący w dorosłość mogą przeznaczyć na wszelkie wydatki związane z kulturą, czyli np. na zakup biletów do teatru, opery czy muzeum, a także książek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej