RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier Mateusz Morawiecki Człowiekiem Roku 2018 „Gazety Polskiej”

W Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczęła się gala Człowiek Roku „Gazety Polskiej”. Tytuł odebrał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu został uhonorowany za bezkompromisową walkę z mafiami wyłudzającymi VAT. – Rząd PiS, trochę jak filmowy Rocky, próbuje walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych; chcemy tylu kadencji, ile części miał „Rocky” – powiedział premier.

Rząd PO-PSL wiedział o wyłudzeniach VAT. Kosztowało to państwo 260 mld zł

Ujawnione przez portal tvp.info nagranie rozmowy biznesmena Jana Kulczyka z prezesem Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofem Kwiatkowskim wpisują się...

zobacz więcej

Morawiecki jest laureatem Nagrody Człowiek Roku 2016 „Gazety Polskiej” i Nagrody Klubów „Gazety Polskiej” przyznanej w zeszłym roku.

– Kiedy Tomek [Sakiewicz – red.] mnie tu wiódł, to zapytałem, jaki kawałek będzie grany przez ęą wspaniałą orkiestrę. On odpowiedział mi, że to będzie muzyka z filmu „Rocky Balboa”. Ja z tego skorzystam, bo Rocky trochę tak jak my próbował walczyć z najlepszymi, zwyciężać, mierzyć się w wyższych kategoriach wagowych. Nie chcemy być gdzieś tam w kącie, mieć program minimalistyczny, służyć za worek treningowy. Chcemy walczyć o lepszą, szczęśliwszą, wielką Polskę – mówił Morawiecki odbierając nagrodę.

Premier zaznaczył także, że odbiera tytuł Człowieka Roku „w zastępstwie całego rządu PiS”.

– Jestem przekonany, że ta druga kadencja – teraz przed nami – jest fundamentalnie ważna, wymagająca od nas wszystkich ogromnego dodatkowego wysiłku, po to, żeby ta naprawa Rzeczpospolitej (...) mogła być w jakimś sensie dokończona, utrwalona, i wtedy, żebyśmy nabrali tej – już zostanę przy tej poetyce bokserskiej – masy, walczyli w tej wyższej wadze i osiągali sukcesy, jakie tutaj, na tej sali, wszyscy mamy w naszych sercach, w naszych umysłach, nasze najszczersze pragnienia – dodał szef rządu.

Mocne uderzenie PiS: nowe „500 plus”, program dla młodych i pieniądze dla emerytów

Program „500 plus” od pierwszego dziecka – to pierwszy punkt nowego programu wyborczego PiS – ogłosił podczas konwencji w Warszawie Jarosław...

zobacz więcej

Gość honorowy gali Jarosław Kaczyński powiedział o klubach „Gazety Polskiej”, że są „szturmowym oddziałem obozu niepodległościowego”, na „pierwszej linii niełatwej walki”. Kaczyński podkreślał, że starania klubów „Gazety Polskiej” „czterokrotnie przyniosły zwycięstwo”. Prezes PiS dodał, że teraz przyszedł czas na walkę o „kolejne”.

– O to zwycięstwo, które będzie rozstrzygało o dalszych losach Polski, o tym, czy dobra zmiana się umocni i trwale zmieni oblicze naszego kraju, trwale zmieni naszą ojczyznę w niepodległy, demokratyczny, sprawiedliwy kraj – prawdziwą Rzeczpospolitą wszystkich Polaków – mówił.

Podczas uroczystości nagrodę Klubów „Gazety Polskiej”, przyznawaną przez członków Klubów „Gazety Polskiej”, odebrał profesor Krzysztof Szwagrzyk. Nagrodę im. św. Grzegorza I Wielkiego, przyznaną przez miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” otrzymali: profesor Ryszard Legutko i reżyser Patryk Vega.

Morawiecki: Jesteśmy koalicją polską, bo polskie sprawy zawsze muszą być najważniejsze

Jesteśmy koalicją polską, bo polskie sprawy zawsze muszą być najważniejsze – powiedział podczas sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki....

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński stwierdził, że do tych wyróżnień wybrano „odpowiednie osoby”.

– Ci, którzy zdecydowali o tych nagrodach, wybrali rzeczywiście tych, którzy o ostateczne zwycięstwo naszego wielkiego ruchu ku niepodległej, sprawiedliwej Rzeczpospolitej, są szczególnie wybitnymi, szczególnie zasłużonymi przedstawicielami – mówił prezes PiS.

Rok temu laureatami Nagrody 25-lecia „Gazety Polskiej” zostali: prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz pośmiertnie - prezydent Lech Kaczyński.

Tytuł Człowieka Roku „Gazeta Polska” przyznaje od 1995 r. W gronie laureatów są m. in. Bogusław Nizieński, Jan Nowak-Jeziorański, pułkownik Ryszard Kukliński. Jarosław Kaczyński tytułem Człowieka Roku Gazety Polskiej był wyróżniony dwukrotnie – w 2004 i 2015 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej