RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

MON: 20 pikników w jednostkach wojskowych na XX-lecie Polski w NATO

Polska wstąpiła do NATO 12 marca 1999 r. (fot. arch. PAP/Tytus Żmijewski)

Dwadzieścia pikników w jednostkach wojskowych na XX-lecie polskiego członkostwa w NATO odbędzie się 9 marca; w programie pokazy musztry i sprzętu, występy orkiestr, spotkania z żołnierzami i poczęstunek – zapowiedziało w poniedziałek MON.

Szef MON: Służba w Wojsku Polskim musi być godnie wynagradzana

Służba w Wojsku Polskim jest wyróżnieniem, zaszczytem i honorem, ale musi być też godnie wynagradzana; chciałbym zapewnić żołnierzy Wojska...

zobacz więcej

Polska wstąpiła do NATO 12 marca 1999 r.

Pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO” rozpoczną się w sobotę 9 marca o 11.00 w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju. Pikniki zostaną zorganizowane w formie otwartych koszar – jednostki wojskowe będą tego dnia otwarte dla zainteresowanych.

Resort obrony zapowiada pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia, koncerty orkiestr, spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych, atrakcje dla dzieci oraz żołnierski poczęstunek.

O godz. 13 nastąpi ceremonialne podniesienie flag RP oraz NATO, zostaną odegrane hymny Polski i Sojuszu.

Pikniki odbędą się w 18. Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku, 1. Brygadzie Logistycznej w Bydgoszczy, 34. Śląskim Dywizjonie Rakietowym w Bytomiu, Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu, Komendzie Portu Wojennego w Gdyni, 15. Brygadzie Zmechanizowanej w Giżycku, Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 6. Brygadzie Powietrznodesantowej w Krakowie, Batalionie Dowodzenia Wielonarodowej Brygady w Lublinie, 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim, 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 15. Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, 35. Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej w Skwierzynie, 7. Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku, 12. Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie, 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu oraz 34. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu.

źródło:

Zobacz więcej