„Masturbacja we wczesnym dzieciństwie”. „Światowe” standardy edukacji seksualnej w Warszawie

Standardy WHO będą obowiązywały w warszawskich szkołach (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

Podpisana przez prezydenta Warszawy „Deklaracja LGBT+” przewiduje również edukację seksualną dzieci – według wielu stowarzyszeń kontrowersyjną. Będzie ona zgodna z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, które przewidują np., że w wieku od 0 do 4 lat dzieci powinny posiadać umiejętności w kontekście „wyrażania własnych potrzeb, np. podczas zabawy w lekarza”. W wieku od 6 do 9 lat – zgodnie z programem – dzieci powinny mieć wiedzę nt. „masturbacji we wczesnym dzieciństwie”. – To deprawacja – uważają politycy.

Medalistka olimpijska przeciwna Karcie LGBT plus. „Czy mój dziadek walczył o taką Warszawę w Powstaniu?”

„Mówię kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT i będę bronić tradycyjnej Polski” – napisała na Facebooku windsurferka Zofia Klepacka,...

zobacz więcej

Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy i Federalne Biuro ds. Edukacji Zdrowotnej wytyczyło standardy edukacji seksualnej dla dzieci w Europie. Przedstawione tam wytyczne, dotyczące odpowiednio grup wiekowych – 0-4 lata, 4-6 lat, 6-9 lat, 9-12 lat – zawierają szereg zaleceń, które należy przekazać najmłodszym.

Wytyczne te obowiązywać będą również w warszawskich szkołach i przedszkolach. Wynika to z podpisanej w ostatnich dniach przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego „Deklaracji LGBT+”. Jeden z jej zapisów wskazuje, że wskazania WHO zostaną przyjęte w stolicy.

Kontrowersyjne według polityków i prawników oraz działaczy na rzecz dzieci zapisy dot. edukacji seksualnej dotyczą nawet kilkulatków. I tak – zgodnie z programem – dzieci w wieku od 0 do 4 lat będą uczyły się poprzez „zabawę w lekarza”, jak wyrażać własne potrzeby.

Starsze dzieci – od 4 do 6 lat – dowiedzą się, czym jest „radość i przyjemność z dotykania własnego ciała” oraz o „masturbacji we wczesnym dzieciństwie”.

6-9-latkom zostanie natomiast przekazana wiedza m.in. o antykoncepcji, seksie w przestrzeni wirtualnej, autostymulacji, stosowania „języka seksualnego”.

W kolejnej grupie dzieci – od 9 do 12 lat – edukacja seksualna polegać będzie na poznaniu „różnorodności zachowań seksualnych” oraz np. poznawaniu różnych sposobów wyrażania swojej seksualności.

Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego „Karta LGBT plus” budzi szereg wątpliwości prawnych – stwierdzają eksperci z Instytutu Ordo Iuris. Ich zdaniem choć Karta jest jedynie deklaracją, a nie dokumentem prawnym, to realizacja jej postulatów mogłaby doprowadzić do uprzywilejowania osób i instytucji według klucza ideologicznego.

„Warszawa dla dzieci” – napisał na Twitterze prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski.

źródło:
Zobacz więcej