„Złote Maliny” dla najgorszych filmów. Donald Trump zdobył aż dwie

Prezydent Donald Trump został nagrodzony za występy w filmach nakręconych przez jego zagorzałych przeciwników (fot. Win McNamee/Getty Images)

Prezydent Donald Trump jest podwójnym laureatem edycji Złotych Malin 2019 – nagród przyznawanych za najgorsze filmy. Pośród wyróżnionych w sobotę znaleźli się też nominowana m.in. do Oscara Melissa McCarthy oraz czterokrotnie nagrodzony film „Holmes and Watson”.

Film „Jeszcze nie koniec” z Cezarem dla najlepszego filmu

Film „Jeszcze nie koniec” (Jusqu'a la garde) w reż. Xaviera Legranda został nagrodzony w piątek w Paryżu Cezarem w kategorii najlepszy film, a...

zobacz więcej

Amerykański przywódca otrzymał dwie Złote Maliny. Pierwszą, dla najgorszego aktora, dostał za zagranie samego siebie w filmach „Fahrenheit 11/9” Michaela Moore'a oraz „Death of a Nation” Dinesha D'Souzy. Druga z nagród, przyznana w kategorii „najgorsza para ekranowa”, przypadła mu za małostkowe samouwiecznianie się w „Death of a Nation” i „Fahrenheit 11/9”.

Nie były to jedyne trofea przeznaczone dla Białego Domu. Doradczyni prezydenta Kellyanne Conway została obwołana najgorszą aktorką drugoplanową – za zagranie samej siebie w „Fahrenheit 11/9”.

Aż cztery Złote Maliny trafiły do twórców „Holmes and Watson”. Został uznany najgorszym filmem oraz uplasował się na czele w kategorii najgorszy remake, rip-off albo sequel. Niezależnie od tego „Razzies” powędrowały do Johna C Reilly jako najgorszego aktora drugoplanowego i Ethana Cohena – najgorszego reżysera.

Kolejna nagroda dla „Zimnej wojny”. „Był to znakomity rok w kinie”

Koło Piśmiennictwa Filmowego Stowarzyszenia Filmowców Polskich i polska sekcja FIPRESCI przyznały nagrody dla filmów, które zadebiutowały na...

zobacz więcej

Dwie statuetki otrzymała nominowana do Oscara Melissie McCarthy (najgorsza aktorka i nagroda specjalna za nominację do Nagrody Akademii).

W kategorii najgorszy scenariusz zwycięzcą został „Nowe oblicze Greya” (ekranizacja trzeciej części trylogii autorstwa E.L. James ze scenariuszem autorstwa Nialla Leonarda).

Pomimo sześciu nominacji do Złotych Malin, zakwalifikowania w poczet najgorszych uniknął film „Gotti” o zmarłym nowojorskim szefie mafii, Johnie Gotti. Był rozpatrywany m.in. w kategoriach najgorszego filmu i „najgorszego aktora” (John Travolta) oraz najgorszej aktorki drugoplanowej (Kelly Preston). Tego samego losu uniknęła także Melania Trump, nominowana do Złotych Malin za udział w „Fahrenheit 11/9” oraz Johnny Deep za użyczenie głosu w kreskówce Gnomeo i Julia „Tajemnica zaginionych krasnali”.

Złote Maliny wręczała Fundacja Golden Raspberry Award w przeddzień ceremonii rozdania Oscarów. Maliny przyznawane są od roku 1980 i traktowane są jako przeciwwaga dla hollywoodzkich wyróżnień Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. W głosowaniu uczestniczyło według mediów blisko 1000 członków fundacji z 24 krajów.

źródło:

Zobacz więcej