pilne

Do godz. 12 frekwencja w eurowyborach wyniosła 14,39 proc.

„Rosja nie ma wrogów, wrogów ma antyludzki reżim Putina”. Biznesmen wzywa do buntu

Rosyjski biznesmen wezwał Rosjan do sprzeciwu wobec militarystycznej propagandy Władimira Putina (fot. Mikhail Metzel\TASS via Getty Images)

Rosyjski biznesmen Jewgienij Cziczwarkin wezwał Rosjan do sprzeciwu wobec militarystycznej propagandy Władimira Putina. Na blogu prowadzonym na stronach radia Echo Moskwy napisał, że podsycana przez Kreml „pseudopatriotyczna histeria może rozlać się kolejnym morzem krwi”.

Rosja biegnie w miejscu. Dźwiga Majdan

Andriej Zwiagincew opowiada w „Niemiłości” kolejną historię o kryzysie w rodzinie. W dramatycznym finale niespodziewanie komentarzem do akcji czyni...

zobacz więcej

Cziczwarkin związany jest z rosyjską opozycją. W 2008 roku uciekł z Rosji i przebywa na emigracji w Wielkiej Brytanii. W tekście zatytułowanym „Wynoście się ze swoją wojną” biznesmen porównał Związek Radziecki i współczesną Rosję do „organizacji typu więziennego”.

Według biznesmena Moskwa nie jest w stanie zaproponować swoim sąsiadom niczego, oprócz „oceanów krwi, dziesiątek milionów połamanych kości, życiorysów i absurdalnych strat”. W dniu, w którym Rosjanie świętują Dzień Obrońcy Ojczyzny, rosyjski biznesmen wezwał rodaków, aby sprzeciwiali się militarystycznej propagandzie Kremla.


„Szczególnie teraz, gdy Putin przygotowuje nas do nowej wojny, ważne jest, aby się sprzeciwić oszustwu” – napisał Cziczwarkin. „Rosja nie ma wrogów, wrogów ma antyludzki reżim Putina” – dodał rosyjski biznesmen. Na koniec zaapelował do rodziców, aby nie pozwalali dzieciom chodzić w mundurach i uczestniczyć w organizowanych przez państwo militarystycznych przedsięwzięciach.

źródło:
Zobacz więcej