Rozłam w Platformie? Paweł Kukiz zwrócił uwagę na sprzeczne deklaracje czołowych działaczy

500+ dla wszystkich dzieci to tani populizm – mówi Neumann. – To nasz postulat – twierdzi Schetyna. (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

„Prezes Kaczyński przyznał mi rację w sprawie 500 zł na pierwsze dziecko” – napisał na Twitterze Grzegorz Schetyna. Zaś Sławomir Neumann określił te propozycje mianem taniego populizmu. „Czyżby rozłam w Platformie?” – Spytał Paweł Kukiz.

Obaj politycy są czołowymi działaczami największej partii opozycyjnej: Grzegorz Schetyna jest przewodniczącym Platformy Obywatelskiej, zaś Sławomir Neumann szefem jej klubu parlamentarnego.

Lider ruchu Kukiz’15 zestawił wypowiedzi obu polityków stanowiące reakcję na ogłoszenie programu Prawa i Sprawiedliwości na 2019 r., którego pierwszym punktem jest zniesienie z dniem 1 lipca 2019 r. kryterium dochodowego jako warunku otrzymywania świadczenia wychowawczego (500+) na pierwsze dziecko w rodzinie. Obecnie i do czerwca 2019r. świadczenie wychowawcze na wszystkie dzieci w rodzinie przysługuje rodzinom, których dochód na osobę nie przekracza 800 zł, a 1200 zł, jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne.

źródło:
Zobacz więcej