Konwencja Prawa i Sprawiedliwości. To „mobilizacja” przed wyborami

Podczas konwencji przemówienie wygłosi m.in.prezes PiS Jarosław Kaczyński (fot. arch. PAP)

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości odbędzie się dziś w Warszawie. Według polityków PiS, ma to być „mobilizacja” przed wyborami. Do stolicy przyjadą członkowie partii z całego kraju, przemówienia wygłoszą najważniejsi politycy partii – w tym premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński.

PiS wybrał liderów list wyborczych do PE. Są niespodzianki

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło czołówki list do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich Beata Szydło, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska,...

zobacz więcej

Sobotnia konwencja ma być podsumowaniem ostatnich lat i zapowiedzią działań na najbliższe miesiące, w których polityków czeka walka o miejsca najpierw w europarlamencie, a później w Sejmie.

– Chcemy pokazać się jako partia wiarygodna – mówi Beata Mazurek, rzeczniczka PiS. – To będzie konwencja, której celem będzie zmobilizowanie nie tylko naszych członków, ale równie naszych sympatyków – dodaje.

Na konwencji mogą pojawić się nowe propozycje, choć, według polityków PiS nie będą to rewolucyjne zmiany programu partii. Duży nacisk Prawo i Sprawiedliwość położy dziś na eurowybory – głosowanie już za nieco ponad trzy miesiące. PiS chce wyborców przekonać do tego, że potrzebna jest Europa z większą niezależnością państw członkowskich.

– Chcemy jednak wyraźnie powiedzieć, że nigdy, przenigdy nikomu w głowie nie był żaden „polexit”, [mówienie o tym] to działanie na rzecz propagandy i na szkodę naszego państwa – przekonuje poseł Tadeusz Cymański.

Prawo i Sprawiedliwość w ostatnim tygodniu ogłosiło swoje „jedynki” na listy wyborcze do europarlamentu. Partia stawia na rozpoznawalne osoby, kojarzone często z polityki krajowej. Do Brukseli jechać mogą między innymi wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska czy rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

źródło:
Zobacz więcej