Płatny zabójca pomylił cele i zastrzelił niewinną osobę. Zginął ojciec małego dziecka [WIDEO]

Čaba Der jest poszukiwany przez policję serbską, holenderską i węgierską (fot. Dailymail.co.uk)

Pomyłka płatnego zabójcy kosztowała życie niewinnego mężczyzny. Na ulicy w Belgradzie zginął ojciec, który wyjmował swoje dziecko z samochodu. Morderca pomylił go z gangsterem.

Handlarz bronią, mafioso czy płatny zabójca? Tajemnice Rudolfa K.

To jedno z najbardziej tajemniczych śledztw prowadzonych przez pomorskie pezety. Prokuratorzy oskarżyli właśnie 47-letniego Ukraińca o nielegalne...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w biały dzień. Zabójstwo zostało uchwycone przez kamerę monitoringu. Na nagraniu widać jak łysy mężczyzna podchodzi z pistoletem z tłumikiem do innego mężczyzny i trzykrotnie do niego strzela. Następnie ucieka.

Serbscy śledczy uważają, że sprawcą jest 38-letni Čaba Der, płatny zabójca pochodzenia sebsko-węgierskiego. Przypisuje mu się dwa inne zabójstwa na zlecenia. Miał zastrzelić chorwackiego gangstera w Amsterdamie we wrześniu ubiegłego roku i jeszcze jednego przestępcę w Budapeszcie.

Policja ocenia, że w Belgradzie Der miał zastrzelić członka gangu Pink Panther, 34-letniego Aleksandra Saraca, który mieszkał w tym samym domu, co przypadkowo zabity Nebojsa Marković. Sarac niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za nielegalne posiadanie broni.Gang Pink Panther (Różowa Pantera) specjalizuje się głównie w rabunkach. Szacuje się, że liczy około stu członków, pochodzących głównie z krajów bałkańskich. Grupa została tak ochrzczona przez brytyjskie media w 1993 roku, gdy policja odkryła w tubce kremu do rąk pierścionek z diamentami wart 600 tys. funtów skradziony przez rabusiów. Podobną metodę zastosowano w jednym z kryminałów z serii „Różowa Pantera”, z Peterem Sellersem.

Čaba Der został zwolniony z więzienia w 2017 roku. Odsiadywał wyrok za zabójstwo dokonane w Serbii w 2004 roku.


źródło:
Zobacz więcej