Bear Grylls zabił i zjadł żabę w parku narodowym. Grozi mu grzywna

Bearowi Gryllsowi grozi kara w wysokości do 250 euro (fot. TT/BearGrylls)

Ministerstwo Środowiska Bułgarii chce ukarać Beara Gryllsa. Brytyjski podróżnik i prowadzący programy o sztuce przetrwania może zostać ukarany grzywną za łamanie przepisów w parku narodowym.

Mrówki uratowały mu życie – 62-latek jadł je, by przeżyć na pustyni. „Były całkiem smaczne”

Reg Foggerdy zgubił się podczas polowania na Wielkiej Pustyni Wiktorii w Australii. Mężczyzna nie miał przy sobie wody ani prowiantu – przeżył...

zobacz więcej

Urzędnicy dopatrzyli się wykroczeń w odcinku „Running wild in Bulgaria”. Epizod został nakręcony w 2017 roku w Parku Narodowym Riły. Grylls, któremu towarzyszy amerykańska tancerka Derek Hough, zabija w nim i gotuje żabę.

Resort środowiska oświadczył, że były żołnierz brytyjskich sił specjalnych SAS dokonał szeregu zabronionych czynów, m.in. wszedł do jeziora Karakeszewo, rozpalił ognisko w parku narodowym oraz złapał i zabił zwierzę.

Jeżeli zarzuty zostaną udowodnione, producentowi filmu grozi grzywna w wysokości od 500 do 5 tys. euro. Grylls i Hough mogą być ukarani grzywną o połowę niższą. Wszczęto również śledztwo ws. pracowników parku, którzy byli na służbie podczas kręcenia dokumentu.

Park Narodowy Riły to największy tego typu rezerwat w Bułgarii. Usytuowany jest w najwyższej części gór Riła, około 100 km na południe od stolicy kraju Sofii. Na terenie parku występuje 1400 gatunków roślin, spośród których 98 znajduje się w Czerwonej księdze gatunków zagrożonych. Występują też tam 24 gatunki kręgowców ujęte w tym zbiorze.


źródło:
Zobacz więcej