„Wiadomości” nie muszą zamieszczać sprostowania. Pozew PO oddalony

Pozew PO w sprawie materiału „Wiadomości” został oddalony (fot. arch. TVP/PAP/Jan Bogacz/Ireneusz Sobieszczuk)

Sąd w Warszawie oddalił pozew Platformy Obywatelskiej w sprawie materiału „Wiadomości” TVP, w którym przedstawiono sumę nagród dla ministrów w rządach PO-PSL. Zasądzono też od PO zwrot kosztów procesu.

Pozwał TVP o naruszenie dóbr osobistych. Przegrał i zapłaci zwrot kosztów procesowych

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie z powództwa Waldemara Sadowskiego przeciwko Telewizji Polskiej S.A. o ochronę dóbr osobistych. Sąd...

zobacz więcej

Pozew Platformy Obywatelskiej dotyczył materiału Konrada Węża pt. „Polacy o aferach gospodarczych koalicji PO-PSL”. Materiał został wyemitowany w wydaniu „Wiadomości” z 31 marca 2018 r. W materiale przedstawiono sondaż, z którego wynikało, że większość Polaków winą za afery obarcza poprzedni rząd. Wymieniono m.in. aferę hazardową, Amber Gold i wymuszenia podatku VAT.

Autor przypomniał też słowa ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego, który mówił, że nie ma pieniędzy na programy socjalne. W komentarzu Wąż ocenił, że pieniędzy nie brakowało na nagrody. Na grafice zestawiono wydatki na nagrody w ministerstwach za rządów PO-PSL, które wyniosły 626 mln zł, oraz nagrody dla ministrów za rządów PiS – 1,5 mln zł.

Poseł PO Jan Grabiec skierował do szefa „Wiadomości” i Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosława Olechowskiego wniosek o sprostowanie tej informacji. Sprostowania nie zamieszczono, więc Platforma zdecydowała się złożyć pozew sądowy przeciwko Olechowskiemu.

Pozew został w piątek oddalony przez Sąd Okręgowy w Warszawie. W związku z tym sprostowanie nie musi zostać opublikowane. Ponadto PO będzie musiała pokryć koszty procesu.

Wyrok nie jest prawomocny.

źródło:
Zobacz więcej