Napad z użyciem młotka brukarskiego. Poszkodowanym jest jubiler w Buku

Napad na sklep jubilera (fot. Pixabay/PhotoMIX-Company)

Mężczyzna z młotkiem brukarskim napadł na sklep jubilerski w Buku (Wielkopolskie). Sprawca zbił gablotę i ukradł wartościową biżuterię. Za pomoc w ustaleniu sprawcy Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę.

Próbowała zabić 10-letnią córkę, bo sąsiadka groziła, że „wywiezie ją do burdelu”

Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces Małgorzaty G., która próbowała zabić swoją 10-letnią córkę. Do tego czynu miały ją skłonić...

zobacz więcej

Jak tłumaczyła w piątek Dominika Pupkowska-Bral z wielkopolskiej policji, do napadu na sklep jubilerski doszło w czwartek po południu na placu Przemysława w Buku.

– Do punktu jubilerskiego wszedł mężczyzna w czarnej bluzie z kapturem na głowie i młotkiem brukarskim w ręce. Napastnik rozbił narzędziem szklaną ladę sklepową, zabrał biżuterię i uciekł. Wystraszony przez pracowników zostawił młotek na miejscu zdarzenia – podkreśliła Pupkowska-Bral.

Postępowanie w sprawie napadu prowadzą policjanci z komisariatu w Buku. Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, bądź potencjalnego sprawcy, o kontakt.

– Można się zgłaszać osobiście lub dzwonić pod numer telefonu 516 904 548, czynny w godz. 9.00-20.00 – poinformowała Pupkowska-Bral.

Komendant Miejski Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę finansową dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy.

źródło:

Zobacz więcej