pilne

Oficjalne wyniki wyborów do PE: PiS – 45,38 proc., KE – 38,47 proc., Wiosna – 6,06 proc., Konfederacja – 4,55 proc., Kukiz'15 – 3,69 proc., Lewica Razem – 1,24 proc.

Komplet Polaków w konkursie mistrzostw świata mimo słabych skoków

Kamil Stoch podczas serii treningowej do konkursu indywidualnego na dużej skoczni na mistrzostwach świata w Innsbrucku (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Komplet czterech polskich skoczków zakwalifikował się do sobotniego konkursu na skoczni w Innsbrucku, odbywającego się w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. Polacy oddali słabe skoki, a najwyżej z biało-czerwonych uplasował się Kamil Stoch.

Wkrótce wyjaśni się przyszłość Stefana Horngachera. „Decyzji spodziewamy się w Seefeld”

Wkrótce wyjaśni się sprawa dalszej pracy Stefana Horngachera z polskimi skoczkami narciarskimi. – Umówiliśmy się na zakończenie rozmów i na decyzję...

Kwalifikacje wygrał Niemiec Markus Eisenbichler (128,5 m), wyprzedzając swojego rodaka Karla Geigera (131 m) i Szwajcara Killiana Peiera (127,5 m). Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi (126 m).

Najlepszy z Polaków Kamil Stoch uzyskał 120 m i zajął 11. miejsce. Dawida Kubackiego sklasyfikowano na 24. miejscu (114,5 m).

Dopiero w czwartej dziesiątce znaleźli się dwaj pozostali reprezentanci Polski. Piotr Żyła był 33. (110,5 m), a Jakub Wolny – 35. (111,5 m).

Decyzją trenera Stefana Horngachera udziału w zawodach w Innsbrucku nie bierze Stefan Hula.

Tytułu sprzed dwóch lat z Lahti broni Austriak Stefan Kraft. Drugi był wówczas Niemiec Andreas Wellinger, a trzeci Żyła. Zawody na dużej skoczni rozgrywane są na znanym z Turnieju Czterech Skoczni obiekcie Bergisel w Innsbrucku.

Początek sobotnich zawodów o godz. 14.30. W niedzielę o 14.45 odbędzie się konkurs drużynowy.