Podróżni będą musieli stawić się na Okęciu wcześniej. Rusza rozbudowa lotniska

Bez modernizacji Lotnisko Chopina obsłuży kilkadziesiąt mln pasażerów mniej (fot. arch. PAP/Leszek Szymański)

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze zapowiada rozbudowę Lotniska Chopina na warszawskim Okęciu. Dla mieszkańców stołecznych dzielnic Ursus, Ursynów i Włochy oraz podwarszawskiego Piaseczna oznacza to jeszcze większe uciążliwości, dla pasażerów – utrudnienia.

Prezes lotniska w Krakowie: CPK będzie szansą i impulsem dodatkowego napływu pasażerów

Polskie lotniska obsłużyły w 2017 r. 40 mln pasażerów. W 2027 r. może ich być nawet 90 mln. Na tak dużym rynku zmieści się i Centralny Port...

zobacz więcej

Celem inwestycji, której realizacja rozpocznie się w połowie marca, jest między innymi zwiększenie przepustowości lotniska. Prezes Portów Lotniczych Mariusz Szpikowski poinformował, że w tym okresie podróżujący powinni przybywać na lotnisko wcześniej.

Pierwszy etap rozbudowy potrwa do końca czerwca. Do tego czasu inwestycja może być uciążliwa także dla mieszkańców warszawskiej dzielnicy Włochy i podmiejskiego Piaseczna. W 2020 roku większe natężenie ruchu będzie nad Ursusem i Ursynowem.

Mariusz Szpikowski wyjaśnił, że rozbudowa lotniska jest konieczna niezależnie od planów budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który ma zostać uruchomiony w 2027 r.

Władze Portów Lotniczych podkreślają, że bez modernizacji Lotnisko Chopina mogłoby obsłużyć w ciągu najbliższych 9 lat kilkadziesiąt milionów pasażerów mniej. Po otwarciu CPK ruch zostanie przeniesiony do nowego portu.

źródło:
Zobacz więcej