Błąkał się samotnie po ulicach. Kozioł Radomir znalazł nowy dom

Radomir jest koloru białego i ma charakterystyczny duży lok (fot. Urząd Miasta w Radomiu)

Bezdomnego kozła, który błąkał się po radomskich ulicach, przygarnęło Muzeum Wsi Radomskiej. Przez kilka dni właściciela szukała Straż Miejska, nikt się jednak nie zgłosił. Radomir zamieszka z innymi zwierzętami w specjalnej zagrodzie dla zwierząt.

Zaginął podczas pożarów w Kalifornii. Po 101 dniach wrócił do właścicieli

12-letni Kingston odnalazł się po 101 dniach poszukiwań. Pies po raz ostatni widziany był w listopadzie, gdy jego właściciele uciekali przed...

zobacz więcej

9 lutego Straż Miejska otrzymała zgłoszenie o samotnej kozie wałęsającej się po ulicach. Zwierzę stanowiło zagrożenie w ruchu drogowym, dlatego zaopiekowali się nim funkcjonariusze ekopatrolu.

Kilka dni trwały poszukiwania właściciela kozła. Mimo zamieszczonej informacji na stronie urzędu miasta, nikt się po niego nie zgłosił.

– Wszystkich zatroskanym losem zagubionego koziołka informujemy, że Radomir (bo takie imię otrzymał) znalazł swój nowy dom w radomskim skansenie. Koziołek zamieszkał w zagrodzie z Alojzowa razem z innymi zwierzętami i na pewno nie będzie się nudził! – poinformował Urząd Miejski komunikacie.

Dorota Maciąg z Muzeum Wsi Radomskiej poinformowała, że Radomir dobrze czuje się w nowym domu.

– Koziołek najwyraźniej już się zaaklimatyzował, bo dopisuje mu apetyt – przekazała. – Je wszystko, co znajdzie. Pracownicy często przynoszą mu chleb, spróbował kwiatków z ogródka, skubie też pojawiającą się gdzieniegdzie trawę – dodała kobieta.

źródło:
Zobacz więcej