Raport

#FabrykahejtuPO

Dziennikarka „GW” sugeruje, że należy obalać pomniki Jana Pawła II

Pomnik Jana Pawła II (fot. arch.PAP/Stanisław Rozpędzik)

Żaneta Gotowalska, dziennikarka „Gazety Wyborczej” i Onetu, odnosząc się do zniszczenia pomnika ks. Henryka Jankowskiego zasugerowała, że pomniki papieża Jana Pawła II – które według niej budzić mogą „podobne emocje” – również należy obalać. „JPII, wg wielu tak krystaliczny, też ma sporo pomników” – napisała.

Cokół pomnika ks. Jankowskiego pomazany farbą

Policja poszukuje sprawcy, który na cokole pomnika ks. prałata Henryka Jankowskiego w Gdańsku pomalował w nocy z czwartku na piątek różową farbą w...

zobacz więcej

W nocy ze środy na czwartek trzech mężczyzn przewróciło stojący w Gdańsku pomnik księdza Jankowskiego, oskarżonego po śmierci na łamach „Dużego Formatu” „Gazety Wyborczej” o molestowanie seksualne dzieci.

Kolejnej nocy – z czwartku na piątek – na cokole tego samego pomnika w Gdańsku sprawca namalował różową farbą w sprayu m.in. napis „Bądź za ofiarami” i „pedofil”.

Do sprawy „obalania” pomników odniosła się na Twitterze dziennikarka „GW” i Onetu Żaneta Gotowalska. W zniszczeniu pomnika ks. Jankowskiego dziennikarka „ nie widzi nic złego”. Sugeruje jednak, że pomniki papieża Jana Pawła II budzą te same odczucia, co ks. Jankowskiego i należy je również „obalać”.

źródło:
Zobacz więcej