Czaputowicz: Wciąż oczekujemy wycofania się Katza z tych słów

Powszechna krytyka wypowiedzi Israela Katza na świcie dowodzi tego, że mamy podstawy oczekiwania zmiany tego postępowania. Oczywiście nie jest ono akceptowalne – powiedział Jacek Czaputowicz, szef polskiej dyplomacji, komentując kolejną słowa ministra spraw zagranicznych Izraela, że Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki. Czaputowcz podkreślił, że wciąż oczekujemy wycofania się izraelskiego polityka z tych słów.

Cichocki: Izrael musi sobie odpowiedzieć, czy chce być reprezentowany przez rasistę

Strona izraelska musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce być reprezentowana na świecie przez rasistę – powiedział Bartosz Cichocki....

zobacz więcej

Minister spraw zagranicznych pytany był kolejną wypowiedź szefa izraelskiego MSZ Israela Katza, który oświadczył, że nie żałuje swojej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek”. Powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami.

– Będziemy podkreślać, że są one nie do przyjęcia. Zwłaszcza przykre, że pan Katz pełni funkcję ministra spraw zagranicznych Izraela. Nie przystoi jemu jako dyplomacie stosowanie takich porównań. Są niewłaściwe, obarczające odpowiedzialnością naród polski za antysemityzm – ocenił.

źródło:
Zobacz więcej