RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

PLL LOT uruchamia polączenie na Sri Lankę

LOT w ubiegłym roku przewiózł ponad 8,9 milionów pasażerów (fot. arch.PAP/Jakub Kamiński)

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie połączenie z Warszawy do Kolombo na Sri Lance. Przewoźnik ogłosił, że na razie będzie ono obsługiwane sezonowo – od 3 listopada do 28 marca. Nowy kierunek uruchomiono przede wszystkim z myślą o turystach.

W niespełna sześć godzin z Warszawy do Delhi. LOT rusza z nowym połączeniem

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowego połączenia dalekodystansowego. Od 17 września narodowy przewoźnik będzie latał do stolicy...

zobacz więcej

Trasę obsłużą Boeingi 787 Dreamliner. Rejsy będą się odbywać trzy razy w tygodniu – do Kolombo w środy, piątki i niedziele, a ze stolicy Sri Lanki do Warszawy – w poniedziałki, czwartki i soboty. Podróż będzie trwała dziewięć godzin.

Jak powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski, przewoźnik zdecydował się na uruchomienie połączenia ze względu na duży potencjał tego kierunku. Rocznie między Europą a Kolombo podróżuje prawie 2 mln osób – podkreślił.

W tym roku PLL LOT rozpocznie obsługę bezpośrednich połączeń z Warszawy do Miami, New Delhi, a także z Wilna i Budapesztu na lotnisko London City. Niedawno przewoźnik ogłosił też nowe połączenia z Budapesztu do Bukaresztu i Brukseli.

LOT w zeszłym roku przewiózł ponad 8,9 mln pasażerów. To o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów.

źródło:
Zobacz więcej