RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Patryk Jaki o karcie LGBT w Warszawie: To wprowadzanie deprawacji do szkół

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (fot. PAP/Marcin Obara)
Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki (fot. PAP/Marcin Obara)

Były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki zapowiada protesty przeciwko ułatwieniom dla środowisk LGBT wprowadzanym przez obecnego włodarza miasta, Rafała Trzaskowskiego. Chodzi m. in. o kartę LGBT Plus w której znajduje się 12 postulatów dotyczących bezpieczeństwa i tzw. edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach.

„Karta LGBT plus budzi szereg wątpliwości prawnych”

Podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego „Karta LGBT plus” budzi szereg wątpliwości prawnych – oceniają eksperci z Instytutu Ordo...

zobacz więcej

Patryk Jaki mówił w radiowej Jedynce, że te zapisy są „dużym skandalem”.

– Nie zgadzamy się na wprowadzanie deprawacji do szkół – podkreślał wiceminister sprawiedliwości, dodając, że mówi to w imieniu ćwierć miliona warszawiaków, którzy oddali na niego głos w zeszłorocznych wyborach samorządowych.

Patryk Jaki stwierdził, że prezydent Trzaskowski nie wywiązuje się z wielu wyborczych obietnic – np. dotyczący komunikacji miejskiej czy smogu.

– W zamian za to wprowadza nam tramwaj różnorodności, będziemy mieć hostele dla LGBT... co to w ogóle jest? – pytał gość radiowej Jedynki.

Przeciwko zapisom karty LGBT Plus protestują przedstawiciele Instytutu Ordo Iuris. W ich opinii realizacja jej postulatów mogłaby doprowadzić do uprzywilejowania osób i instytucji według klucza ideologicznego. Na stronie internetowej instytutu zamieszczono petycję do prezydenta Warszawy z apelem o wycofanie podpisu pod Kartą.

źródło:
Zobacz więcej