Szef PFN: powstaną filmy o Szmulu Zygielbojmie oraz o rotmistrzu Pileckim

– Chcemy inwestować w inicjatywy kulturalne, które będą w stanie naszą narrację przekazywać poza granice Polski i budować prawdziwy obraz historii – powiedział w TVP Info Filip Rdesiński, prezes Polskiej Fundacji Narodowej. W związku z tym Fundacja umawia się z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych ws. produkcji filmu o Szmulu Zygielbojmie. Trwają też rozmowy na temat filmu o Witoldzie Pileckim.

PFN uruchamia program wizyt studyjnych dla dziennikarzy z całego świata

Polska Fundacja Narodowa uruchomiła program wizyt studyjnych dla dziennikarzy, redaktorów naczelnych największych i najważniejszych mediów, a także...

zobacz więcej

Jak mówił prezes Polskiej Fundacji Narodowej Filip Rdesiński, PFN planuje organizację w Polsce m. in. o wizyt dla dziennikarzy i redaktorów naczelnych zagranicznych mediów, a także dla przedstawicieli środowisk opiniotwórczych. Informował o tym jako pierwszy kilka dni temu portal tvp.info.

Pytany o cele, jakie sobie stawia, zapowiedział, że chce także inwestować w inicjatywy kulturalne.

– W tej chwili jest już na ukończeniu umowa z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych dotycząca produkcji filmu o Szmulu Zygielbojmie. Także rozmawiamy na temat filmu o rotmistrzu Pileckim, o takich wydarzeniach kulturalnych, które będą w stanie naszą narrację przekazywać poza granice Polski i budować prawdziwy obraz historii wśród elit opiniotwórczych – powiedział prezes PFN.

Zdradził, że rozmowy na temat filmów prowadzone są także z partnerami w Los Angeles.

źródło:
Zobacz więcej