Scheuring-Wielgus: Chciałabym postawić Kościół rzymskokatolicki przed Trybunałem w Hadze

Posłanka Teraz! spotkała się w Watykanie z papieżem Franciszkiem (fot. tt/@JoankaSW)

Chciałabym doprowadzić do postawienia Kościoła rzymskokatolickiego przed Trybunałem w Hadze. Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć – powiedziała posłanka partii Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, pytana o jej ewentualny start w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dzień wcześniej lider tej partii Ryszard Petru ujawnił, że „większość posłów jego partii wystartuje do PE”. Wynika z tego, że będzie to co najmniej dwóch kandydatów.

Grzegorz Górny: Gejowskie lobby ma silne wpływy w Watykanie

W czwartek rozpoczął się szczyt na temat walki z pedofilią i ochroną nieletnich, zwołany przez papieża Franciszka w Watykanie. Rzecznik Konferencji...

zobacz więcej

W środę posłanka Scheuring-Wielgus, prezes fundacji „Nie lękajcie się” Marek Lisiński oraz stołeczna radna Agata Diduszko-Zyglewska spotkali się z papieżem Franciszkiem i przekazali mu raport o zaniechaniach i braku reakcji polskiego Kościoła na przypadki pedofilii wśród księży.

– To jest bardzo symboliczne. Są w Kościele osoby, które nie są głuche na wołanie o pomoc – mówiła w TOK FM Sheuring-Wielgus o spotkaniu z papieżem. – Teraz piłka jest po stronie papieża Franciszka. W Chile dostał podobny raport i zareagował. Liczę na to, że reakcja w którymś momencie nastąpi – mówiła.

Sheuring-Wielgus, która obok lidera partii Ryszarda Petru i posłanki Joanny Schmidt tworzą Teraz!, oznajmiła, że chce postawić Kościół rzymskokatolicki przed Międzynarodowym Trybunałem Sprawiedliwości w Hadze. – Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć – zaznaczyła przy tym.

Z kolei sam Petru w radiu RMF FM zdradził, że większość z posłów Teraz! wystartuje w wyborach do PE.

Do słów posłanki Teraz! odniósł się na Twitterze Jerzy Kwaśniewski. Adwokat i prezes Ordo Iuris napisał, że wykonywanie mandatu europosła nie ma nic wspólnego z Trybunałem w Hadze. „Zatem już nie musi pani kandydować” – stwierdził Kwaśniewski.

źródło:
Zobacz więcej