Kopacz o Sikorskim: Potrafi mówić bardzo ładnym polskim językiem

Ewa Kopacz i Radosław Sikorski (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

– Radka Sikorskiego znam od lat i wiem, że to jest wybitny człowiek, wybitny minister spraw zagranicznych i człowiek, który potrafi mówić bardzo ładnym polskim językiem – powiedziała była premier Ewa Kopacz. W grudniu portal tvp.info ujawnił nagranie, na którym Sikorski o urzędniczce mówił – „Jakaś p***da, wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep***lić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro”.

Kontrola NIK w MSZ. Sikorski: Schnepf nie przep***ił tej biurwy jak trzeba

Kontrola NIK w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie w 2011 i 2012 r. Ustalono wtedy, że nowa rezydencja dla Ryszarda Schnepfa, ówczesnego ambasadora...

zobacz więcej

Na nagraniach ówczesny minister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL wraz z miliarderem Janem Kulczykiem rozmawiali o kontroli NIK w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie, na której modernizację miało być przeznaczone ok. 60 mln zł.

Podczas nagrania Sikorski mówi m.in. o tym, jak – jego zdaniem – można obejść kontrolę Izby i co w tym celu należy zrobić z przeprowadzającą kontrolę kobietą. O państwowej urzędniczce ówczesny szef MSZ mówi: „biurwa”.

– Jakaś p***da, wiesz, taka, zamiast ją dowartościować, przep***lić jak trzeba, to dał jej jakieś biuro… – stwierdzał na taśmie Sikorski.

W Polsat News była premier określiła język Sikorskiego jako „bardzo ładny”.

źródło:
Zobacz więcej