Przetarg na tramwaje dla Warszawy analizowany przez CBA. „Nie ma kontroli”

Przetarg na dostarczenie warszawskich tramwajów wygrała firma z Korei Południowej (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Śledczy wzięli pod lupę spółkę Tramwaje Warszawskie; analizowane są dokumenty związane z przetargiem o wartości ok. 2 mld zł – podaje „Puls Biznesu”.

Łukasz Schreiber: Musimy bronić swojego rynku jak Francuzi czy Niemcy

zobacz więcej

Firma Hyundai Rotem Company wygrała niedawno przetarg na dostawę 213 tramwajów dla stolicy. Teraz Centralne Biuro Antykorupcyjne zbada jego przebieg – dowiedział się „PB”.

Informację tę potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik Biura Temistokles Brodowski.

– Trwają czynności analityczne. Nie ma żadnej kontroli. Poprosiliśmy wyłącznie o dokumenty – zaznacza, odnosząc się do informacji o rzekomo już wszczętej kontroli w spółce, którą podawały niektóre media.

Jak zaznacza gazeta, ostatnie zamówienie Tramwajów Warszawskich, spółki należącej do miasta, jest największym w ich historii. Wybór kwestionują m.in. posłowie PiS.

„15 lutego 2019 r. CBA poprosiło Tramwaje Warszawskie o wgląd w dokumentację przetargową i kopie dokumentów. Dokumentacja zostanie przekazana zgodnie z treścią pisma informującego o bezterminowej kontroli. Podczas prowadzonych działań kontrolnych zawsze wykazujemy się współpracą i pełnym wsparciem służb kontrolnych” – informuje cytowany przez gazetę Maciej Dutkiewicz, rzecznik prasowy miejskiej spółki.

źródło:
Zobacz więcej