Elżbieta Kruk: Musimy zmienić naszą politykę w stosunku do Izraela

– To jest trudna do zrozumienia sytuacja. Prowadziliśmy do niedawna politykę proizraelską, można powiedzieć. Więc wydaje się, że polityk ten działa przeciwko interesom Izraela – powiedziała w „kwadransie politycznym” Elżbieta Kruk z PiS komentując słowa ministra spraw zagranicznych Izraela o polskim antysemityzmie.

Israel Katz mówi, że nie przeprosi za wypowiedź o Polakach

Pełniący obowiązki szefa izraelskiego MSZ Israel Katz oświadczył w czwartek, że nie żałuje swojej wypowiedzi o tym, że Polacy „wyssali antysemityzm...

zobacz więcej

P.o. szefa izraelskiego MSZ Israel Katz oświadczył, że nie żałuje swojej wypowiedzi o tym, że Polacy „wysysają antysemityzm z mlekiem matek” i powtórzył, że „wielu Polaków” współpracowało z nazistami.

Elżbieta Kruk z PiS i zauważyła, że to nie pierwszy w tych kwestiach kryzys polsko-izraelski.

– Doprowadziło to też jednak do zmiany sytuacji USA, które postawiły się raczej po stronie Polski – wskazała Kruk.

Podkreśliła, że trzeba spokojnie analizować sytuację. – Ale niewątpliwie już decyzja pana premiera związana z wyjazdem do Izraela była tą właściwą – oceniła.

– Nie wolno poddawać się i musimy zmienić nasza politykę w stosunku do Izraela – powiedziała Elżbieta Kruk.

Komentując skład list do PE podkreśliła, że jej partia postawiła na doświadczenie i kompetencje. – Jest nadzieja, że PE się zmieni i że będzie tam więcej możliwości gry o własne interesy niż w dzisiejszym układzie – stwierdziła w „Kwadransie politycznym”.

Kruk mówiła też o sobotniej konwencji PiS. Przyznała, że partia chce zaskoczyć swoim programem.

źródło:
Zobacz więcej