Schetyna eliminuje „żelaznych polityków” Platformy. Zdrojewski zniknie z list do PE?

Bogdan Zdrojewski i Grzegorz Schetyna (fot. arch.PAP/Paweł Kula)

Bogdan Zdrojewski, który od pięciu lat zasiada w ławach Parlamentu Europejskiego, najpewniej w ogóle nie będzie startował w zbliżających się wyborach. Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zadecydował, że były minister kultury nie dostanie „jedynki”, a nawet „dwójki” na listach Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku.

Saryusz-Wolski: Przewodniczący RE nie powinien angażować się w krajową walkę polityczną

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk nie powinien angażować się w krajową walkę polityczną – ocenił europoseł Jacek Saryusz-Wolski. Według...

zobacz więcej

O sprawie informuje portal GazetaWroclawska.pl. Według nieoficjalnych informacji Bogdan Zdrojewski – niegdyś minister kultury i prezydent Wrocławia, teraz europoseł PO – który na Dolnym Śląsku cieszył się w ostatnich wyborach bardzo dużym poparciem – 162 tys. głosów – na pewno nie będzie startował z pierwszego, a nawet drugiego miejsca na listach do PE – informuje portal, powołując się na deklaracje anonimowych polityków Platformy.

Według informacji portalu „jedynką” na tamtejszej liście ma być Jarosław Duda, a „dwójką” Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

Zdrojewskiemu, którego określono mianem „pewniaka”, przypadłoby wówczas trzecie miejsce. Polityk nie przyjmie go i najprawdopodobniej w ogóle nie będzie kandydował do PE. Przynajmniej z list Koalicji Europejskiej – spekuluje portal.

– Jestem przed rozmową z Grzegorzem Schetyną. Myślę, że sprawa jest otwarta – stwierdził polityk.

źródło:
Zobacz więcej