Udostępnił bulwersującą grafikę z Kaczyńskim. Wicedyrektor Muzeum Warszawy odwołany

Jarosław Trybuś usunął grafikę i przeprosił (fot. PAP/Andrzej Rybczyński)

Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Warszawy. Poinformowała o tym dyrektor placówki Ewa Nekanda-Trepka.

Grafika z nożem i twarzą Jarosława Kaczyńskiego. Wicedyrektor muzeum zawieszony

Wicedyrektor Muzeum Warszawy Jarosław Trybuś został zawieszony na jeden miesiąc przez dyrektor muzeum Ewę Nekandę-Trepkę – poinformował w...

zobacz więcej

„Pan doktor Jarosław Trybuś podpisał wypowiedzenie zmieniające warunki umowy o pracę, zawartej między nami 26 listopada 2012 roku. Tym samym Pan doktor Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska Zastępcy Dyrektora do spraw Programowych. Pozostaje jednak w Muzeum Warszawy na stanowisku Głównego Specjalisty do spraw Wystawy Głównej Rzeczy warszawskie” – napisała w oświadczeniu Ewa Nekanda-Trepka.

Podkreśliła, że decyzja o odwołaniu Jarosława Trybusia ze stanowiska zastępcy dyrektora związana jest „z udostępnieniem przez niego kontrowersyjnej grafiki, co naraziło Muzeum Warszawy i jego organizatora - Miasto Stołeczne Warszawę - na utratę dobrego imienia. Powodem odwołania jest również niewłaściwy sposób zarządzania podlegającym mu obszarem”. Miesiąc temu Jarosław Trybuś został zawieszony w obowiązkach po tym, jak w mediach społecznościowych zamieścił grafikę przedstawiającą nóż, którego rękojeść miała profil Jarosława Kaczyńskiego. Publikacja zbiegła się w czasie z zabójstwem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Jarosław Trybuś usunął grafikę i przeprosił.

źródło:
Zobacz więcej