Wiosna odrzuca koalicje wyborcze. „Nie będziemy ulegać szantażom i emocjom”

Robert Biedroń byłby naturalnym kandydatem Wiosny w wyborach prezydenckich – ocenił sekretarz partii (fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Partia Roberta Biedronia wystartuje samodzielnie w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu – zapowiedział w Płocku sekretarz Wiosny Krzysztof Gawkowski. W marcu stronnictwo ma przedstawić kandydatów na europosłów. – Mają megakwalifikacje – zapewnił Gawkowski.

Kłopotek: Nie warto wchodzić do anty-PiS-u za trzy mandaty w PE. PSL straciłby swoją tożsamość

– Szeroka koalicja byłaby dobrym pomysłem, ale nie przy tak wielkich różnicach programowych i w kwestiach gospodarczych, i politycznych, i...

zobacz więcej

– Kandydatów do europarlamentu będziemy przedstawiali w marcu. Jeżeli chodzi o listę kandydatów do Sejmu, to wszystko przed nami. Pewne jest jedno, że na pewno Wiosna Roberta Biedronia w wyborach do europarlamentu i polskiego parlamentu będzie startowała samodzielnie – oświadczył sekretarz partii

– Nie będzie ulegała szantażom i takiemu emocjonalnemu przeświadczeniu, że ma być w jakiejś koalicji. Idziemy sami do wyborów, bo uważamy, że samodzielność programowa i postulaty, które niesiemy są ważne i dla Płocka, i dla regionu, dla województwa, i dla kraju – zaznaczył Krzysztof Gawkowski.

Polityk nie chciał zdradzić nazwisk, które pojawią się na listach kandydatów tej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Obiecał natomiast, że „będą to najlepsze kandydatki i najlepsi kandydaci, kompetentne osoby posiadające megakwalifikacje”.

– Myślę, że będziemy mieli na listach wielu doświadczonych profesorów i doktorów, ludzi tworzących polską gospodarkę. To będą naprawdę listy, które wielu zaskoczą, pozytywnie – zadeklarował.

Pytany o plany Wiosny na wybory prezydenckie w 2020 r. Gawkowski ocenił, że Robert Biedroń „byłby naturalnym kandydatem” do startu.

Jednym z elementów programu wyborczego Wiosny jest deglomeracja. Płocczanom sekretarz partii obiecał, że „kiedy Wiosna wygra wybory”, w ich mieście znajdzie siedzibę Urząd Regulacji Energetyki i Najwyższa Izba Kontroli

Podkreślił, że reprezentuje partię „ludzi zaangażowanych ideowo, z takim przeświadczeniem, że budują coś, co ma być pewną wspólnotą, że idą do polityki dla wartości, a nie dla pieniędzy”. Dodał, że Wiosna ma obecnie 41 koordynatorów i koordynatorek „w pełnym parytecie” oraz pełnomocników w ponad 350 powiatach.

źródło:

Zobacz więcej