Mosbacher do Tuska: Polska powinna być doceniona za konferencję bliskowschodnią

Ambasador USA w Polsce skierowała tweeta do szefa Rady Europejskiej (fot. PAP/Radek Pietruszka/STR/NurPhoto/Getty Images)

„Polska powinna być doceniona za zgromadzenie przedstawicieli krajów z całego świata, którzy rozmawiali o promowaniu pokoju i bezpieczeństwa” – napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Skomentowała w ten sposób słowa szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, który krytykował współorganizowanie konferencji bliskowschodniej przez polskie władze.

Prezydent Iranu: Napięcia z USA osiągnęły „maksimum”

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w środę, że napięcia na linii Teheran - Waszyngton osiągnęły „maksimum” – przekazał irański nadawca...

zobacz więcej

We wczorajszym wydaniu „Faktów po Faktach” w TVN Tusk negatywnie wypowiedział się o ubiegłotygodniowej konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

– Ja, szczerze powiedziawszy, nie wiem, jaka była intencja polskiego rządu, że zdecydował się tę usługę dla Waszyngtonu w Warszawie zrealizować. Usługę – co do tego nie mam wątpliwości. Interesu Polski tutaj nie widzę, może poza tym, że liczono na jakieś względy u prezydenta Trumpa w związku z tą usługą – mówił przewodniczący Rady Europejskiej.

Do słów Tuska odniosła się dziś na Twitterze Mosbacher. Jak napisała, szczyt w Warszawie był „historycznym wydarzeniem”, a Polska „powinna być doceniona za zgromadzenie przedstawicieli krajów z całego świata, którzy rozmawiali o promowaniu pokoju i bezpieczeństwa”.

źródło:
Zobacz więcej