Przed nami kilka mroźnych dni. Temperatura spadnie grubo poniżej zera

Szczególnie mroźno będzie w górach (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Nad Polskę nadciąga niż atmosferyczny Xaver. W czwartek przez cały dzień w większości regionów Polski pada i będzie padał deszcz. W nocy temperatura spadnie aż o kilkanaście stopni. Synoptycy przewidują, że w niektórych miejscach kraju – głównie na południu oraz Podlasiu i Suwalszczyźnie – słupki termometrów pokazać mogą nawet -10 st.

Wilki zagryzły psa i zabrały go ze sobą

Wilki zagryzły psa z gospodarstwa w miejscowości Grzępy w Wielkopolsce. Według gospodarza jego pies – ważący zaledwie kilka kilogramów – nie miał...

zobacz więcej

Na początku tygodnia w niemal całym kraju temperatura była wiosenna. Pojawiły się pierwsze oznaki tego, że zima już nie powróci. Jednak jak przekonują synoptycy IMGW, niż Xaver, który przetacza się nad Polską, sprawi, że mroźna aura powróci.

W nocy z czwartku na piątek nastanie mróz. Na Podlasiu i w rejonie Suwalczszczyzny słupki termometrów pokażą nawet -10 st. Także w górach temperatura przekroczyć może – 5 st.

W centrum i na zachodzie kraju temperatura oscylować będzie w okolicach zera. Tam jednak mocno powieje. W Karpatach podmuchy będą najsilniejsze – tam wiatr osiągnie nawet 100 km/h.

Noc z piątku na sobotę ma być jeszcze bardziej mroźna. W kotlinach sudeckich i karpackich spadek temperatury nawet do -12 st.

Po weekendzie pogoda ma się nieco poprawić. Temperatury w nocy nie powinny już spadać znacznie poniżej zera. W dzień jednak będzie wietrznie i deszczowo.

źródło:
Zobacz więcej