RAPORT

Kampania 2020

Kolce, gwoździe i szpikulce. Tak uzbrojony ruszył na wojnę z autami w swojej miejscowości

58-latek samodzielnie konstruował kolce (fot. KMP Toruń)

58-latek przez ponad pół roku terroryzował Szembekowo w powiecie toruńskim. Rozsypywał na drodze gwoździe oraz specjalnie przygotowane kolce. W ten sposób uszkodził dziewięć samochodów. – I właśnie tyle zarzutów usłyszał – mówi portalowi tvp.info mł. asp. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

Pijany rowerzysta wpadł, bo jechał bez świateł. W alkomacie zabrakło skali

40-latka na rowerze zauważyli po zmroku policjanci z Solca- Zdroju. Zwrócił ich uwagę, bo jechał bez oświetlenia. – Kiedy do niego podjechali,...

zobacz więcej

Pierwsze zgłoszenia trafiły do policjantów w połowie sierpnia zeszłego roku. Zgłosił się kierowca, który złapał gumę. Gdy wysiadł z auta, zauważył leżące na jezdni kolce. Doszedł do wniosku, że to nie może być dziełem przypadku. Były to specjalnie zespawane druty i gwoździe.

Kolejne miesiące przynosiły kolejne przypadki i zgłoszenia. Wszystkie gumy złapano w okolicach ul. Osiedlowej. Dotąd do policjantów zgłosiło się dziewięcioro poszkodowanych.

W końcu funkcjonariusze dotarli do 58-letniego mieszkańca gminy Obrowo. W domu odkryto surowce służące do tego nielegalnego procederu.

– To stalowe pręty, gwoździe i gotowe kolce oraz urządzenia służące do ich konstrukcji – szlifierka kątowa i spawarka – wyjaśnił nam mł. asp. Wojciech Chrostowski z toruńskiej policji.

Mężczyzna tłumaczył podczas przesłuchania, że rozrzucał kolce, bo przeszkadzały mu jeżdżące tamtędy samochody. Usłyszał zarzuty związane z uszkodzeniem opon w dziewięciu samochodach. Za to przestępstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają, że pokrzywdzonych osób w tej sprawie może być więcej. Wszystkich, którzy w ostatnim czasie uszkodzili opony w swoich samochodach w Szembekowie na ul. Osiedlowej i w jej okolicach, policja prosi o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji w Dobrzejewicach tel. 56 641 29 00.

(fot. KMP Toruń)

źródło:
Zobacz więcej