Spec Bal dla Górala. Charytatywna akcja dla chorego policjanta

Dramatyczną diagnozę jacek Kurzeja usłyszał ponad dwa lata temu (fot. Materiały organizatora zbiórki)

„Góral” czyli aspirant sztabowy Jacek Kurzeja, to szkoleniowiec, jeden z najlepszych z elitarnej jednostki BOA, antyterrorysta. Od ponad dwóch lat toczy niezwykle trudną walkę z nowotworem. Aby go wesprzeć, przyjaciele organizują Pierwszy Charytatywny Spec Bal, z którego cały dochód będzie przeznaczony na leczenie „Górala”. Patronat medialny nad imprezą objęła TVP Info.

Policjant z Wrocławia został dawcą szpiku. Może uratować życie młodej Niemce

W jednym z niemieckich szpitali w Niemczech odbędzie się dziś zabieg przeszczepu młodej Niemce zdrowego szpiku kostnego od polskiego dawcy. Kobieta...

zobacz więcej

Impreza odbędzie się 23 lutego w klubie Loft44 w Warszawie. Biletem będą cegiełki. Dodatkowo podczas balu odbywać się będą licytacje na rzecz chorego policjanta. Można „kupić” skok spadochronowy czy specjalnie na tę okazję przygotowane gadżety Biura Operacji Antyterrorystycznych. Będzie film o pracy „Górala oraz BOA, a także koncerty.

Imprezę organizują Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Stołeczna Grupa Wojewódzka oraz Biuro Operacji Antyterrorystycznych. Cały dochód z imprezy będzie przeznaczony na leczenie Jacka Kurzei.

„Góral” zatrzymywał przestępców, zabezpieczał wizyty prezydentów, był na misji w Kosowie. Jesienią 2016 r. usłyszał dramatyczną diagnozę – nowotwór żołądka z przerzutami do kości, wątroby i kręgosłupa.

Szansą dla chorego jest terapia w niemieckiej klinice, a na to potrzebne są pieniądze. I właśnie Spec Bal ma pomóc je zgromadzić.

Patronat medialny objęło TVP Info i Polskie Radio S.A. Honorowym patronem Spec Balu jest Komenda Główna Policji.

źródło:
Zobacz więcej