RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Z warszawskich szkół może zniknąć większość krzyży

Plan ratusza zakłada zredukowanie lekcji religii do jednej godziny tygodniowo (fot. Shutterstock/Grzegorz Zdziarski)

Władze stolicy podejmują działania w kierunku ograniczenia lekcji religii w szkołach – informuje „Nasz Dziennik”. Gazeta wskazuje również, że wkrótce ze szkół może zniknąć większość krzyży.

Religia raz, a nie dwa razy w tygodniu. „Kurie rozpatrzą wnioski”

– Każdy wniosek dyrektora szkoły o zmniejszenie liczby godzin lekcji religii będzie rozpatrywany indywidualnie. Zgoda dotyczy tylko tych szkół,...

zobacz więcej

Warszawska radna Agata Diduszko-Zyglewska w interpelacji domaga się zmiany organizacji katechezy. To – jej zdaniem – remedium na przepełnienie szkół związane z przygotowaniem na przyjęcie tzw. podwójnego rocznika.

„Warszawa zwróci się do dyrektorów szkół, aby tworząc plany tygodniowych zajęć w przyszłym roku szkolnym, zwracali uwagę na umieszczenie zajęć nieobowiązkowych przed zajęciami obowiązkowymi lub po nich” – opowiedziała na ten postulat wiceprezydent stolicy Renata Kaznowska. Następnie – wskazuje dziennik – przedstawiła plan zredukowania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo.

„Dyrektorzy poinformowani zostaną też, że w przypadku trudnych warunków organizacyjnych i lokalowych w szkołach ponadpodstawowych mają możliwość zwrócenia się do kurii obu warszawskich diecezji o wyrażenie zgody na realizację lekcji religii w mniejszym tygodniowym wymiarze godzin” – dodała Kaznowska.

Władze miasta twierdzą także, że wieszanie symboli religijnych powinno być co do zasady „związane jedynie z miejscami realizacji zajęć katechezy”.


źródło:
Zobacz więcej