Sasin o jedynkach opozycji: Byli premierzy, emeryci polityczni – to jest ewakuacja

– Jak słyszę, że jedynka w Warszawie to Włodzimierz Cimoszewicz, byli premierzy, emeryci polityczni, jak Leszek Miller, Kazimierz Marcinkiewicz czy inni – to pokazuje, że to oni traktują Parlament Europejski jako miejsce do tego, żeby polityków nieczynnych już w Polsce tam wysłać. To jest ewakuacja – powiedział Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentując przygotowania do kampanii przed wyborami do PE.

PiS wybrał liderów list wyborczych do PE. Są niespodzianki

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło czołówki list do Parlamentu Europejskiego. Wśród nich Beata Szydło, Joachim Brudziński, Joanna Kopcińska,...

zobacz więcej

Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów komentował w „Gościu Wiadomości” wypowiedzi opozycji krytykującej „jedynki” PiS na listach do wyborów europejskich. Grzegorz Schetyna stwierdził, że listy PiS to ewakuacja.

– Śmieszą mnie te komentarze opozycji. Świadczą przede wszystkim o tym, że ich zaskoczyliśmy – powiedział gość programu.

W ocenie Sasina opozycja jest zaskoczona siłą tych list. – Prawo i Sprawiedliwość, wbrew temu, co twierdzili, nie ma krótkiej ławki. Jesteśmy w stanie zbudować bardzo dobrą drużynę na wybory europejskie i jednocześnie nie osłabić rządu i naszego zaplecza politycznego w Polsce. Tu nadal zostają politycy, którzy będą te polskie sprawy na miejscu ciągnąć do przodu – mówił przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Poradził Grzegorzowi Schetynie, aby przyjrzał się dokładniej listom, które kształtują się po stronie jego środowiska politycznego.

Gość programu podkreślił, że to są niezwykle ważne wybory. – W Brukseli decyduje się o bardzo wielu sprawach ważnych dla Polski. I musimy mieć tam mocną reprezentację, która będzie dbała o polskie interesy – powiedział.źródło:
Zobacz więcej