„Współpracownik Wałęsy próbuje zastraszyć i zakneblować dziennikarzy TVP”

Lech Wałęsa zamierza kierować wezwania przedsądowe wobec kilkunastu osób za nazwanie go Tajnym Współpracownikiem służb PRL „Bolkiem” (fot. arch. PAP/Nicole Kubelka/Geisler-Fotopress)

Współpracownik Lecha Wałęsy próbuje zastraszyć i zakneblować dziennikarzy TVP – napisał na Twitterze szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski. Skomentował w ten sposób wpis Mirosława Szczerby, który winą za wypowiedź Adriana Stankowskiego o Lechu Wałęsie w „Wiadomościach” TVP obarczył także wydawcę programu i prowadzącego Michała Adamczyka.

Wałęsa pozywa za nazywanie go „Bolkiem”. Ujawniono listę kilkunastu nazwisk

Były prezydent Polski Lech Wałęsa zamierza kierować wezwania przedsądowe wobec kilkunastu osób za nazwanie go Tajnym Współpracownikiem służb PRL...

zobacz więcej

Mirosław Szczerba stwierdził, że publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” Adrian Stankowski swoją wypowiedzią w niedzielnym wydaniu „Wiadomości” „naruszył dobra osobiste p. Prezydenta”.

– Lech Wałęsa zachowuje się w sposób, w jaki go szkolono. To jest element wyszkolenia tajnych współpracowników Służby Bezpieczeństwa, żeby zaprzeczać za wszelką cenę – powiedział Stankowski w jednym z materiałów.

Materiał dotyczył Lecha Wałęsy, który zamierza kierować wezwania przedsądowe wobec kilkunastu osób za nazwanie go Tajnym Współpracownikiem służb PRL „Bolkiem”.

Szczerba napisał, że „za dopuszczenie i wyemitowanie tej wypowiedzi współodpowiedzialny jest wydawca i red. M. Adamczyk”.

Szef TAI odpowiedział na Twitterze.

źródło:
Zobacz więcej