Premier Izraela przekłada wizytę w Moskwie

Odroczenie wizyty Netanjahu miało być uzgodnione przez obie strony (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przełożył wyjazd do Moskwy, gdzie w czwartek miał spotkać się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem – informują media. Media spekulują, że powodem są wydarzenia trwającej w Izraelu kampanii wyborczej.

Izrael ma duży problem. Po co Netanjahu poleciał do Putina

Uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu były dla premiera Izraela jedynie pretekstem, by polecieć do Moskwy. Dużo...

zobacz więcej

Netanjahu i Putin będą rozmawiać w czwartek telefonicznie; nowa data ich spotkania zostanie ogłoszona niedługo – poinformowało źródło dyplomatyczne cytowane przez media. Odroczenie wizyty Netanjahu miało być uzgodnione przez obie strony.

Nie podano przyczyny przełożenia wizyty. Izraelskie portale spekulują, że powodem mogą być negocjacje rywali Netanjahu, Benny'ego Ganca i Jaira Lapida, ws. ewentualnego sojuszu ich partii przed kwietniowymi wyborami parlamentarnymi. Politycy mają rozpocząć negocjacje w środę

Na środę mają oni zaplanowane rozmowy na temat.

Czwartkowe spotkanie Putina z szefem izraelskiego rządu miało dotyczyć głównie polityki bliskowschodniej, w tym sytuacji w ogarniętej wojną domową Syrii.

źródło:

Zobacz więcej