Na pasie ruchu leżał pies, drugi krążył wokół niego. To nie było potrącenie

Psy ufnie podeszły do policjanta (fot. lodz.policja.gov.pl)

Policjanci z łódzkiej drogówki zauważyli dwa owczarki niemieckie blokujące ruch na drodze. Jeden z nich leżał na pasie jezdni, a drugi wokół niego krążył. – Natychmiast zajęli się zwierzętami, podejrzewając, że doszło do potrącenia – odpowiada portalowi tvp.info st. asp. Marzanna Boratyńska z KMP w Łodzi.

Sznury wrosły im w szyję, oduczyły się chodzić. Policja odebrała psy 47-latce [WIDEO]

zobacz więcej

Około godz. 3 w nocy jadąc ul. Zgierską policjanci zauważyli na drodze psy. – Na pasie ruchu leżał duży pies, a drugi krążył wokół niego, jakby opiekując się – wyjaśnia nam st. asp. Marzanna Boratyńska z KMP w Łodzi.

Obok przejeżdżały samochody i ciężarówki pogłębiając dezorientację zwierząt. Funkcjonariusze byli pewni, że doszło do potrącenia.

Jednak kiedy podeszli do owczarków, okazało się, że są całe tylko przestraszone i zdezorientowane. – Były bardzo ufne i chętnie posłuchały policjantów, schodząc z drogi – wyjaśnia rzeczniczka.

Na poboczu psy dostały wodę i kanapki. Na miejsce wezwano Animal Patrol łódzkiej Straży Miejskiej, który odczytał z chipów dane właściciela czworonogów. Okazało się, że właściciel zgłosił zaginięcie zwierząt, które samowolnie oddaliły się z posesji. W ciągu pół godziny owczarki wróciły do domu.

(fot. lodz.policja.gov.pl)

źródło:
Zobacz więcej