Policjanci szukają chłopca. Jego szybka reakcja uratowała życie mężczyźnie [WIDEO]

Do policjantów podbiegł chłopiec i poinformował, że obok galerii handlowej upadł mężczyzna, który nie rusza się i nie oddycha. 47-latkowi szybko udzielono pomocy i zabrano go do szpitala. Funkcjonariusze chwalą zachowanie dziecka.

Dziewczynka wpadła do zagrody dla pand. Uratował ją strażnik

Na profilu ABC News na Facebooku zamieszczono film, na którym widać jak chińscy strażnicy ratują dziewczynkę, która wpadła do zagrody dla pand....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około południa. Funkcjonariusze kontrolowali rejon uzdrowisk w Kołobrzegu. W pewnym momencie do radiowozu podbiegł chłopiec i powiedział, że obok galerii upadł mężczyzna, nie rusza się i nie oddycha.

Policjanci we wskazanym przez chłopca miejscu znaleźli leżącego mężczyznę. Jak się okazało, 47-letni mieszkaniec Wrocławia był na spacerze z żoną i nagle osunął się na ziemię.

Funkcjonariusze wezwali załogę pogotowia ratunkowego i przystąpili do reanimacji. Czynności życiowe mężczyzny udało się przywrócić. Na miejsce przybyła karetka pogotowia, a poszkodowany trafił do szpitala.

Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu. Na nagraniu widać chłopca podbiegającego do radiowozu, który przekazuje policjantom informacje o osobie potrzebującej pomocy.

Według opinii policjantów chłopiec może mieć około 9 lat. Jak twierdzą, jego zachowanie zasługuje na szczególne wyróżnienie i pochwalę. To dzięki jego błyskawicznej reakcji policjanci mogli przystąpić do czynności ratowniczych.

– Policjanci chcieliby wyróżnić chłopca, jednak nie są w stanie go namierzyć. Mamy nadzieję, że sam się do nas zgłosi – przekazała podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

źródło:
Zobacz więcej