Ursus wygrywa w ogromnym przetargu na autobusy elektryczne

Zgodnie z dokumentacją zamówienie powinno zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku (fot. Materiały prasowe)

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) wybrało ofertę Ursusa jako najkorzystniejszą w wartym ponad 3 mld zł przetargu na autobusy elektryczne. Akcje spółki podrożały o 30 proc.

Solaris liderem na niemieckim rynku. Kolejne autobusy w drodze

Wielkopolski producent pojazdów komunikacji miejskiej Solaris Bus & Coach poinformował o dostarczeniu pięciu autobusów elektrycznych do Frankfurtu...

zobacz więcej

Ursus poinformował, że oferta konsorcjum Ursus Bus została wybrana przez NCBiR jako najkorzystniejsza do realizacji zamówienia publicznego w trybie partnerstwa innowacyjnego. Chodzi o opracowanie i dostawę pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego.

„Oferta konsorcjum obejmuje realizację zamówienia, za łączną sumę cen za fazę B+R oraz fazę wdrożeniową 3,12 mld zł brutto (2,54 mld zł netto)” – informuje Ursus w komunikacie. W związku z tą informacją akcje Ursusa na Giełdzie Papierów Wartościowych poszybowały w górę o 30 procent.

W postępowaniu odrzucono ofertę m.in. konsorcjum, którego liderem jest Autosan.

Kolejnym etapem przed przystąpieniem do realizacji zamówienia jest zawarcie przez NCBiR umowy z wykonawcą, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę.

Zgodnie z dokumentacją zamówienie powinno zostać zrealizowane do 31 grudnia 2023 roku.

źródło:
Zobacz więcej