RAPORT

Pogarda

Rzymskie lotnisko Ciampino zamknięte po pożarze

Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego wywołania pożaru (fot. Wiki/CAPTAIN RAJU)
Wszczęto śledztwo w sprawie nieumyślnego wywołania pożaru (fot. Wiki/CAPTAIN RAJU)

Najnowsze

Popularne

Rzymskie lotnisko Ciampino będzie w środę zamknięte zarówno dla przylotów, jak i odlotów. 90 połączeń przeniesiono na drugi stołeczny port - Fiumicino. To rezultat niegroźnego, szybko ugaszonego pożaru, który wybuchł w magazynie we wtorek. Zapaliły się tam dwa worki ze śmieciami.

Pożar samolotu na lotnisku w Nowym Jorku

Ponad 250 osób musiano ewakuować z pokładu samolotu stojącego na płycie lotniska im. Johna F. Kennedy’ego w Nowym Jorku po tym, jak maszyna stanęła...

zobacz więcej

Poważne utrudnienia na drugim co do wielkości stołecznym lotnisku, z którego korzystają głównie tanie linie, rozpoczęły się we wtorkowy poranek, gdy na terminalu pojawił się dym. Kilkuset pasażerów ewakuowano z budynku. Nikomu nic się nie stało. Część lotów przeniesiono na Fiumicino, niektóre odwołano, a wiele było opóźnionych.

Choć niewielki pożar został szybko ugaszony, dyrekcja lotniska ogłosiła we wtorek wieczorem, że wszystkie środowe odloty i przyloty przeniesiono na Fiumicino.

Powodem zamknięcia portu lotniczego w środę – po tym, gdy początkowo ruch został wznowiony – jest brak zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego i władz sanitarnych na ponowne jego uruchomienie i to mimo, jak podkreślił zarząd, że przeprowadzone badania jakości powietrza nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Prokuratura w Wiecznym Mieście wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego wywołania pożaru.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej