Piorun uderzył w samolot. Maszyna musiała lądować

Na pokładzie MD-90 znajdowało się 164 pasażerów (fot. Robert Alexander/Getty Images)

Z powodu uderzenia piorunu w samolot pasażerski linii Delta Air Lines maszyna została zmuszona do nieplanowego lądowania na lotnisku Chattanooga Metropolitan w amerykańskim stanie Tennessee. Władze zapewniły, że nikt nie ucierpiał.

Gdańsk: Piorun uderzył w samolot. Maszyna musiała zawrócić

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło tuż po starcie samolotu linii Wizzair z lotniska Gdańsk-Rębiechowo. Jak wynikało z relacji pasażerów, w maszynę...

zobacz więcej

Piorun uderzył w maszynę McDonnell Douglas MD-90 realizującą lot numer 2050 z międzynarodowego lotniska Georgia Mitchell w Milwaukee na międzynarodowe lotnisko Hartsfield Jackson w Atlancie. Po tym incydencie zdecydowano o przymusowym lądowaniu na lotnisku Chattanooga Metropolitan.

Rzecznik lotniska Albert Waterhouse potwierdził, że maszyna bezpiecznie wylądowała we wtorek o godz. 15.38 czasu lokalnego (godz. 22.38 czasu polskiego). Zapewnił, że nikt na pokładzie nie odniósł obrażeń.

Na pokładzie znajdowało się 164 pasażerów. „Samolot zostanie poddany dokładnej inspekcji, która zdecyduje o tym, jak pasażerowie zostaną zabrani na lotnisko docelowe” – napisał Waterhouse w oświadczeniu.


źródło:
Zobacz więcej