Swastyka w galerii handlowej przy ul. Bandery [WIDEO]

Nagranie opublikował Eduard Dolinsky, dyrektor Komitetu Ukraińskich Żydów (fot. TT/Eduard Dolinsky)

Do skandalicznej sytuacji doszło w jednym z centrów handlowych w stolicy Ukrainy Kijowie. Na schodach pojawiła się ogromna swastyka. Władze galerii przekonują, że doszło do ataku hakerskiego.

Ukraina: Marsz ku czci Stepana Bandery. Tysiące osób na ulicach

Ulicami ukraińskiej stolicy przeszedł marsz ku czci Stepana Bandery. Wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Wiele z nich to członkowie ukraińskich...

zobacz więcej

Na nagraniu widać, że schody znajdujące się w centralnym punkcie galerii „Gorodok” są pokryte wielką swastyką. Portal DoRzeczy.pl zwraca uwagę, że samo centrum handlowe mieści się przy ulicy imienia Stepana Bandery.

„Chcemy przeprosić za sytuację, która zaistniała na schodach LED w naszym centrum handlowym. Nasz system komputerowy został zhakowany. Niestety, nie jesteśmy pierwszymi, którzy cierpią z powodu działań intruzów” – napisały w oświadczeniu władze galerii.

Zapewniono, że pracownicy centrum handlowego nie mają nic wspólnego z sytuacją. „Aktualnie aktywnie poszukujemy osób odpowiedzialnych za ten atak” – podkreślono.

Stepan Bandera był przywódcą jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów. Organizacja ta jest odpowiedzialna za ludobójstwo dokonane na polskiej ludności Wołynia i Małopolski Wschodniej pod koniec II wojny światowej. W wyniku działania zbrojnego ramienia OUN - UPA śmierć poniosło od 100 do 150 tys. Polaków. Bandera wciąż jest traktowany na Ukrainie jak bohater.

źródło:
Zobacz więcej