Ambasador Mosbacher ostro o szefie MSZ Izraela

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbache (fot. PAP/Paweł Supernak)

Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze, jak wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Katza - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Reakcja po wypowiedzi szefa MSZ Izraela: Nie poddamy się antypolskiemu rasizmowi

„To jest naprawdę zadziwiające, że nowo mianowany minister spraw zagranicznych Izraela cytuje takie haniebne i rasistowskie uwagi. Całkowicie nie...

zobacz więcej

Ambasador USA w Polsce w poście na platformie Twitter odniosła się do słów wypowiedzianych przez ministra spraw zagranicznych Izraela w wywiadzie dla izraelskiej stacji Channel 13 TV News.

Israel Katz, odnosząc się w niedzielę do słów przypisanych przez media izraelskie premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu, że Polacy kolaborowali z nazistami w Holokauście stwierdził: „Nasz premier wyraził się jasno. Sam jestem synem ocalonych z Holokaustu. Jak każdy Izraelczyk i Żyd mogę powiedzieć: nie zapomnimy i nie przebaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z nazistami i – tak jak powiedział Icchak Szamir (były premier Izraela – red.), któremu Polacy zamordowali ojca – »Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki«”.

źródło:

Zobacz więcej