Kolumbia, Madagaskar, Burkina Faso. W ciągu kilku dni zginęło trzech księży

Brutalne morderstwa księży (fot. REUTERS/Hannah McKay)

W ciągu kilku dni zamordowano na świecie trzech księży katolickich: jednego na Madagaskarze, jednego w Burkina Faso i jednego w Kolumbii.

Już 25 księży zamordowano od początku roku

Do 25 wzrosła liczba katolickich księży zamordowanych od początku 2018 r. na całym świecie. Najnowsze dwa tego typu przypadki zanotowano w Meksyku...

zobacz więcej

Malgaski duchowny, ks. Nicolas Ratodisoa zmarł w wyniku ran zadanych mu podczas napadu rabunkowego, do którego doszło pięć dni wcześniej. Zaatakowali go uzbrojeni mężczyźni, którzy zatrzymali go na drodze, gdy jechał na motorze w miejscowości Mahitsy, 30 km od stolicy kraju Tananarywy. Sprawcy zażądali od niego pieniędzy, których jednak nie miał przy sobie, więc zaczęli do niego strzelać.

Dzień później w Burkina Faso w zamachu terrorystycznym zginął hiszpański misjonarz, o. Antonio Cesar Fernandez. 72-letni salezjanin został zabity, gdy dosięgły go co najmniej trzy strzały z pistoletu. Wraz z duchownym zginęło czterech celników z mobilnego punktu kontroli na granicy między Burkina Faso i Togo. Zbrodnia przypisywana jest miejscowym dżihadystom.

Trzeci duchowny, 65-letni ks. Carlos Ernesto Jaramillo, został zamordowany ciosami noża 18 lutego w Kolumbii. Do zdarzenia doszło na przedmieściach Bogoty. Mordercą był nastolatek pochodzący z Wenezueli.

źródło:
Zobacz więcej