RAPORT

Tusk kontra Tusk

Klub wyrzucony z rozgrywek po porażce 0:20

Ukarany klub został zdyskwalifikowany z powodu poważnych naruszeń przepisów (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)
Ukarany klub został zdyskwalifikowany z powodu poważnych naruszeń przepisów (fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI)

Trzecioligowy włoski klub piłkarski Pro Piacenza został wykluczony z rozgrywek, po tym jak w siedmioosobowym składzie przegrał wyjazdowy mecz z Cuneo 0:20. W ukaranym zespole wystąpiło sześciu nastolatków i... 39-letni fizjoterapeuta.

Miał nazwać przeciwnika „banderowcem”. PZPN wszczął postępowanie wyjaśniające

Rzecznik Dyscyplinarny PZPN Adam Gilarski wszczął postępowanie wyjaśniające dotyczące możliwości popełnienia przez piłkarza Wisły Płock Dominika...

zobacz więcej

Problemy ze skompletowaniem drużyny na niedzielny pojedynek to efekt protestu pierwszego zespołu Pro Piacenzy i sztabu szkoleniowego. Odmówili oni wyjazdu do Cuneo z powodu zaległości w wypłatach. Jedynymi chętnymi do gry zawodnikami, jakich mogły znaleźć władze klubu, byli wspomniani nastolatkowie i fizjoterapeuta.

Gdy okazało się, że niektórzy z piłkarzy nie byli wcześniej zgłoszeni, by wystąpić w tym meczu, komisja dyscyplinarna włoskiej federacji (FIGC) wyrzuciła Pro Piacenzę z Serie C. Cuneo przyznała walkower, a więc wynik zmieniono na znacznie korzystniejszy dla przegranych (0:3).

Władze FIGC podkreśliły, że ukarany klub został zdyskwalifikowany z powodu poważnych naruszeń przepisów przy okazji meczu z Cuneo, ale także dopuścił się wielu innych nieprawidłowości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej